Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Posnet Bingo 1.02 - Po ustawieniu daty - nie włącza się.

owad17 08 Dec 2014 19:18 1728 2
    owad17
    Level 12  
    Witam, niedawno dostałem kasę fiskalną Posnet Bingo 1.02, w celu nauki jej programowania. Po włączeniu jej musiałem ustawić datę co też uczyniłem, po czym kasa się wyłączyła. Próbując ją włączyć na wyświetlaczu mruga (z 4-6 razy) napis: "ZEG USTAW" i kasa się wyłącza i nic więcej nie można zrobić. Baterię zegara wymieniłem, akumulator w kiepskiej kondycji ale napięcie chwilę trzyma. Zasilacz działa. Ktoś wie może w czym jest problem?
    Darek-Krakow
    Level 15  
    Komunikat o konieczności ustawienia daty może wystąpić gdy w kasie została utracona data co jest powodem rozładowania dodatkowego małego akumulatorka w elektronice kasy. Kasa jednak nie powinna się sama wyłączać chyba że padł również duży akumulator podtrzymujący działanie kasy mimo wpięcia zasilacza. Co gorsza wpisanie daty może czasem być nieskuteczne jeśli kasa ma moduł fiskalny, na którym wykonywano sprzedaż i ktoś zatwierdził raportem dobowym błędną datę np. 2044-12-08. Często ludzie jednym ruchem załatwiają tak moduł fiskalny. Można dla zabawy pisać kolejną datę ale nie wcześniejszą.
    owad17
    Level 12  
    Chyba znalazłem winowajcę, a mianowicie mechanizm drukujący musi mieć gdzieś przebicie, ponieważ jak go odepnę normalnie pokazuje błąd 14. Podepnę znowu to od razu restart. na próbę wyciągnąłem papier otworzyłem dźwignię i uruchomiłem to wszystkie błędy związane z papierem i dźwignią pokazało jak zrobiłem że już powinno być wszystko ok to powinno sprawdzić mechanizm drukujący i wtedy napięcie drastycznie spada.