Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV pod laptop - czarne obrazy

08 Gru 2014 20:27 591 6
  • Poziom 11  
    Problem wydaje mi się banalny, lecz nie wiem gdzie znaleźć odpowiedź.
    Podłączyłem TV do laptopa kablem VGA, wszystko chodziło jak nalezy, wykryło mi go normalnie. Chciałem zmienić rozdzielczość, żeby mi wszystko się ładnie dopasowało.
    Też zadziałało. Potem chciałem przełączyć obraz tylko na EKRAN TELEWIZORA. Niestety nie sprawdziłem narzędziem "Identyfikuj", który telewizor ma numer i wybrałem odwrotnie.
    Cały problem wygląda tak, że po podłączeniu kabla na obu wyświetlaczach mam czarne ekrany, a na ślepo nie mogę zmienić ustawień.
    Próbowałem przywracania systemu sprzed paru dni lecz to nie pomogło.
    Komputer chodzi, jest dźwięk.
    Edit:
    Tutaj dane laptopa:
    Lenovo ThinkPad T530
    Intel Core i5-3320M 4x 2.6GHz
    4GB RAM
    Karta w laptopie to integra Intela 4400.
  • Poziom 22  
    Nie wiadomo co to za laptop ale większość ma dostęp do zmiany ekranu lub ich duplikowania z poziomu klawiszy funkcyjnych niebieski Fn + coś tam. U mnie w Dell jest to Fn+F1. Popatrz na klawiaturę laptopa naciskaj co trzeba i po sprawie a jeżeli nie to bez wykonania polecenia moderatora się na pewno nie obejdzie.
  • Poziom 11  
    Nie mam takiego klawisza funkcyjnego, już przejrzałem całą klawiaturę. :/
  • Poziom 11  
    Kombinacja Fn+F7 daje dokładnie ten sam rezultat co Windowsowa kombinacja "Windows"+P. Już próbowałem z niej skorzystać podczas podłączenia telewizora, nie pomogło.
  • Poziom 22  
    Jeżeli uruchomisz sam laptop bez tego kabla VGA i telewizora i naciśniesz Fn+F7 lub Win+P to czy wyświetla się Tobie cokolwiek?. Jeżeli się nie wyświetla to po Fn+F7 spróbuj wcisnąć strzałkę i enter. Strzałkę wciskasz raz lub kilka i enter bo masz kilka opcji - sam komputer, duplikuj, rozszerz i projektor. Kiedyś miałem podobną sytuację po podłączeniu dodatkowego monitora o innej rozdzielczości aniżeli matryca laptopa.
  • Poziom 11  
    Tak, próbowałem.
    Jeżeli w panelu sterowania nie próbuje podłączyć telewizora jako projektor to sa tylko 2 czarne ekrany. Jeżeli klikam "podłącz projektor", następnie podłącze kabel to obraz mi wyskakuje na TV, ale tylko na ok. 1,5 sek.