Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radio rd45 peugeot citroen - schemat pinow podłączenia mikrofonu rd45

demolo123 08 Dec 2014 21:10 15474 13
    demolo123
    Level 11  
    Witam..potrzebuje rozpiske pinów radia peugeot/citroen rd 45.... a dokładnie podłączenia mikrofonu ....radio posiada wbudowany bluetooth...zostaje podpiąć mikrofon....
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    Modern9
    Level 11  
    Witam!
    Wlasnie przerabialem temat wymiany radia RD4 na RD45 (2011rok-peugeot 308) w C4 Picasso 2007...
    1)Radio bedzie dzialalo,ale musimy tez zmienic wyswietlacz najlepiej z tego samego roku co radio. W przeciwnym razie nie uzyskamy dostepu do wszystkich parametrow np. Bleutooth i nie wyswietli sie symbol USB, AUX podczas sluchania muzyki. Panela nie wymienialem tylko obcialem wystajace ponad norme "rogi".Panel jest inny niz w RD4.Peugeot ma rozowy kolor podswietlania klawiszy radia, ale mi to nie przeszkadza.
    2)Radia sie nie koduje tylko wpisuje nr VIN pojazdu-inaczej "pika w glosnikach". Ruszy to Diabox lub Lexia z opragramowaniem co najniej takim jak rok produkcji radia.
    3) Mikrofon do rozmow telefonicznych wpinamy w mala kostke , pierwsza od lewej strony,patrzac na tyl radia (koloru bialego) w piny 3 i 9 (nieobecne w RD4)-kostka od zmieniarki zostaje wolna. Potem w miejscu orginalnym pod lusterkiem, odszukujemy kostke i zlacze obok BSI (w C4 Picasso widoczne na wprost obok OBD II). Porownujemy kolory kabelkow i sprawdzamy miernikiem przejscie miedzy kostka obok lusterka i BSI .Montujemy mikrofon i gotowe.
    (Przepraszam za brak polskich znakow )
    demolo123
    Level 11  
    Witam...radyjko mialem zamontowane w swoim peugeocie...a ze kupujacy stwierdził że radyjko mu w ogóle nie potrzebne w samochodzie ( a targował się jeszcze o 300zł)radyjko zabrałem i opusciłem jeszcze 300zł...śmieszne no ale cóż... i pytałem o podpięcie mikrofonu bym miał informację dla osoby kupującej ...ale temat napewno sie przyda gdyż o RD45 mało w sieci..
  • Multimetr Fluke
    markus323
    Level 11  
    Witam,
    Również niedawno przerabiałem temat wymiany RD4 na RD45 tylko w Berlingo B9. Wszystko jest dokładnie tak jak opisał Kolega Modern9. Jeśli chodzi o wyświetlacz to oczywiście należy go wymienić jeśli jest typ A+ na typ C (z tego co udało mi się dowiedzieć to wyświetlacz musi być co najmniej z roku 2009) Wtedy wszystko działa. Dodatkowa informacja jest taka, że radio RD45 występuje również w wersji z panelem takim jak RD4 (bez wystających "rogów"). Od RD4 można je odróżnić po oznaczeniu klawisza TA/PTY w RD4. W RD45 jest oznaczony jako TA. RD45 nie ma też napisu MP3 chociaż odtwarza te pliki. Mikrofon jest potrzebny tylko jeśli chcemy korzystać z funkcji bluetooth jako zestaw głośnomówiący.
    luki_c
    Level 10  
    Witam,

pozwolę sobie odświeżyć temat bo przymierzam się do wymiany radia na rd45.

Czy oprócz licznika do odbierania rozmów muszę mieć jeszcze panel sterowania przy kierownicy z odpowiednimi przyciskami ? Czy jakoś inaczej odbiera się rozmowy ?

Prosiłbym jeszcze o pomoc w kwestii licznika. Mam C4P z 2007 w benzynie, skrzynia manual. Czy muszę szukać licznika konkretnie pod ten silnik i skrzynię czy licznik może być np z diesla ale skrzynią manualną ?
    markus323
    Level 11  
    Witam,
    Jeśli jest fabrycznie zamontowane radio RD4 to jest też manetka sterowania radiem przy kierownicy. Przy wymianie na RD45 działa ta sama manetka. Oprócz radia steruje też funkcjami bluetooth (oczywiście po wcześniejszym sparowaniu z telefonem)...
    Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

...Jeśli chodzi o wyświetlacz typu C, to musi on być przynajmniej z roku 2009 (prawdopodobnie chodzi o wersję firmware-u). Natomiast typ silnika i skrzyni biegów dla radia RD45 raczej nie ma znaczenia ale może mieć znaczenie dla komputera pokładowego, który jest również obsługiwany przez wyświetlacz C (np. dokładność wskazań spalania, przebiegu itp)...

Pozdrawiam
    luki_c
    Level 10  
    No to chyba będe miał problem. Bo liczników z 2009 roku pod moją wersję silnika niema a trochę się boję kupić licznik od innej wersji silnikowej bo nie jestem pewien czy poprawnie wszystko będzie wyświetlać. Może ktoś się orientuje czy nie będzie problemu z podmianą zegarów z innej wersji silnikowej ?
    maciejwolkowicz
    Level 1  
    Witam. Mam C4 Picasso z 2007. Ze zwykłym radiem mp3. chcę zmienić na te z bluetooth RD4N2M (jak je nazwał sprzedający na aukcji). Czyli jak piszecie muszę zmienić też wyświetlacz żeby korzystać z bluetooth?
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    RD4N2M nie ma bluetoth.
    Ewir11
    Level 7  
    Witam. Mam C4 Grand Picasso z 2007, zmieniłem radio z obsługą bluetooth dołączyłem mikrofon, ale utknąłem na module bluetooth nie wiem jak podłączyć kable i gdzie. Może ktoś pomóc?
    gmpserwis
    Level 1  
    C4GP 2011. RD45. Mikrofon w podsufitce podłączony do kostki, która była już fabrycznie, co dalej? Diagboxem zestaw głośnomówiący uruchomiony (streaming działa).
    Słychać rozmówcę ale nie działa mikrofon. Gdzie jest drugi koniec kabla od mikrofonu, czy jest zakńczony jakąś wtyczką? Czy szukać gdzieś za radiem, czy obok BSI ?
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    gmpserwis wrote:
    Gdzie jest drugi koniec kabla od mikrofonu

Do BSI lub do kostki w prawym przednim słupku jesli jest instalacja pod moduł nomadyczny..

Do funkcji SOS.

Trzeba dołozyć nowy przewód od mikrofonu do radia.
    damiancz
    Moderator of Car Radios
    Odpowiedź padła.
    Wykopalisko zamykam ;)