Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop do zastosowań warsztatowych

OrleN435 08 Gru 2014 22:26 1353 4
  • #1 08 Gru 2014 22:26
    OrleN435
    Poziom 2  

Witam. Szukam oscyloskopu do ok. 1000zł do zastosowań w samochodówce. Chodzi mi głównie o podstawowe pomiary jak sonda lambda, czujnik położenia wału itd. Najlepiej żeby to był sprzęt nowy. Patrząc po cenach Fluke'a w tej cenie szału nie będzie ale myślę, że coś doradzicie.

• #2 09 Gru 2014 07:49
    LightOfWinter
    Poziom 29  

OrleN435 napisał:
    Witam. Szukam oscyloskopu do ok. 1000zł do zastosowań w samochodówce. Chodzi mi głównie o podstawowe pomiary jak sonda lambda, czujnik położenia wału itd. Najlepiej żeby to był sprzęt nowy. Patrząc po cenach Fluke'a w tej cenie szału nie będzie ale myślę, że coś doradzicie.

Mam poważne wątpliwości czy w takim budżecie - 1k PLN uda Ci się kupić oscyloskop firmy Fluke.

Wydaje mi się że do pomiaru sondy lambda, czy czujnika położenia wału wystarczy dobry multimetr - który w takim budżecie jest jak najbardziej do kupienia.
    Dodatkowo jakiś w miarę tani oscyloskop - np. używany Rigol 1052 powinieneś kupić za ok 700 - 800 PLN do tego miernik profesjonalny np. Brymen 257 lub choćby lepszego Unit-a. Wydaje się że wystarczy Ci miernik bez True RMS-a, więc będzie tańszy.

• #3 09 Gru 2014 21:59
    OrleN435
    Poziom 2  

Może źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o Fluke'a, tylko spojrzałem na przykładowe ceny takich sprzętów tej akurat firmy.

A te oscyloskopy ? Co o nich sądzicie ?
    - Oscyloskop 50MHz 2 kanały UT2052 CL http://sklep.avt.pl/oscyloskop-cyfrowy-utd2052cl-50mhz.html
    - Oscyloskop 25MHz 2 kanały UT2025 C http://sklep.avt.pl/oscyloskop-cyfrowy-ut2025c.html

Parametry mają niekiepskie, może firma szału nie robi ale myślę, że dałoby rade. Co wy na to ?

• #4 10 Gru 2014 07:42
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Ja nie zdecydował bym się na żaden z wymienionych powyżej Uni-t.

Moim zdaniem mają przeciętny stosunek cena/jakość.
    Nie duża pamięć na kanał w wersji 50MHz. Słabe próbkowanie odpowiednio 250M i 500M. Nic nie piszą o gwarancji. Można podejrzewać że mają jeszcze kilka wad.
    Te znalazłem po pobieżnym przejrzeniu oferty.

Firmę AVT też omijał bym z daleka, ze względu na długi czas dostawy i nie solidność. Takie są moje doświadczenia.

Co mogę polecić:
    Rigol-DS1054Z
    Niestety trochę droższy, ale masz dużo większą pamięć próbek, 4 kanały, duży wyświetlacz, 3 lata gwarancji, można go też "przerobić" na wyższy model.

Ewentualnie - DS1052E, ma próbkowanie 1G, 3 lata gwarancji, większą pamięć na kanał 1M w wersji 50MHz w porównaniu do Unit-t.
    ndn.com.pl

Tutaj też można kupić Rigol-DS1054Z

Sam mam DS1052E przerobiony na 100MHz i nie mam z nim żadnych problemów.

• #5 10 Gru 2014 18:53
    OrleN435
    Poziom 2  

Ok, dzięki za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME