Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewacz Ariston GIWH 10EA cieknie!

articus2004 09 Dec 2014 10:40 4626 2
    articus2004
    Level 10  
    witam.
    Posiadam podgrzewacz Ariston GIWH 10EA. Cieknie mi w miejscu jak na zdjęciu.
    Nie chce na razie rozbierać bo nie wiem co jest przyczyną i czy da się naprawić.
    Czy jest w ogóle sens jeszcze go reanimować.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Podgrzewacz Ariston GIWH 10EA cieknie! Podgrzewacz Ariston GIWH 10EA cieknie!

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

znalazłem podobny temat na forum
    "Piecyk gazowy SENSEO-cieknie woda spod piecyka.Pomocy."
    articus2004
    Level 10  
    tylko nigdzie nikt nie pisze jakie wymiary są tego oringa
    maciejkao
    Level 13  
    Od niedawna mam taki piecyk, nabyłem jako uszkodzony i przywróciłem do życia. Jeśli cieknie z zespołu wodnego, tam gdzie łączy się z trzonem gazowym, to sprawa jest prosta. Trzeba odjąć zespół wodny, trzeba odkręcić podejście i wyjście wody - z tyłu zespołu, wyjąć wejście i wyjście rurek nagrzewnicy, wystarczy wyjąć druciane zawleczki i odciągnąć rurki nagrzewnicy na bok, wtedy sam zespół wyjmiesz poprzez ściśniecie zawleczki drucianej, która zatrzaskuje to w gnieździe trzonu gazowego. Trzeba zespół rozkręcić, z tego, co pamiętam, trzeba mieć trzpień Torx, nr 5 czy coś około tego. Warto wtedy wymyć membrany w tym zespole, jest jedna, podwójna, trzeba uważać, żeby jej nie porwać, z kamienia doskonale można ją umyć żywym octem. W zespole jedna część membrany podnosi talerzyk z trzpieniem, który wychodzi z zespołu i naciska na zawór otwarcia gazu. Z tego, co pamiętam, jest tam najprostszy pod Słońcem o-ring, trzeba go zmierzyć, średnicę zewnętrzną i wewnętrzną, ja go nie ruszałem, bo nie cieknie. Jest on na sto procent znormalizowany, jak i reszta o-ringów w tym piecyku. Przed wymianą trzeba oczyścić jego gniazdo, trzpień oraz lekko nasmarować zwykłym smarem stałym, może być najpopularniejszy smar do łożysk tocznych. I będzie OK. Przy okazji warto też wyjąc nagrzewnicę, wymyć ją, odtłuścić, jak trzeba, poprostować żeberka wymiennika i odkamienić w środku (ocet, kwas solny).