Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Carisma 1,9 DID - Źle podłączony prostownik

09 Gru 2014 17:43 924 2
  • Poziom 1  
    W carismie mojego wujka padł akumulator ponieważ stała długi czas nie jeżdżona więc ten podłączył prostownik bez przełączenia z 24V na jak się należało 12V(czysta pomyłka) w dodatku próbowaliśmy ją odpalać na podłączonym prostowniku.Teraz po włączeniu zapłonu pokazują się wszystkie kontrolki, silnik kręci ale nie odpala. Zachowuje się jakby nie dostawał paliwa, próbowaliśmy ją odpalić psikając Plakiem i chodzi ale bez Plaka gaśnie. Według mechaników przez podłączenie 24V mogliśmy spalić kompa, za ich radą rozebrałem go i wszystko wygląda w porządku żadnych złych oznak uszkodzenia, spalonych kondensatorów po prostu nic. Wszystkie bezpieczniki w aucie też w porządku. Nie wiem czy szukać problemu w elektryce czy może w układzie paliwowym? a może ktoś ma jeszcze inne sugestie ?

Dodam że na tym 24V prostownik był podłączony może 2 minuty.
  • Poziom 12  
    Witam, sądzę, że prostownik nic nie uszkodził. Żeby napięcie na rozładowanym akumulatorze wzrosło w ciągu 2 minut powyżej dopuszczalnych 14,4V-15V musiałby popłynąć ogromny prąd, a prostownik (mam na myśli taki zwykły jaki ma większość ludzi) zwykle nie jest w stanie takiego uzyskać. No chyba, że był to prostownik pokroju spawarki o mocy kilku kW :), to może być gorzej.
  • Poziom 34  
    Myślę ze mechanicy mają rację . Szukaj czegoś upalonego , jak będziesz miał szczęście to nie będzie to komputer.