Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

indesit IWSC 5085 - Pralka sama startuje

bart198x 09 Gru 2014 18:56 645 0
  • #1 09 Gru 2014 18:56
    bart198x
    Poziom 9  

Witam.
    Od początku :) .
    Pralka podczas wirowania stanęła i nie chciała ruszyć (mimo że nie zakończyła programu). Po ponownym włączeniu nie chciała zacząć prać. Ale tu doszedłem, że winne są szczotki - faktycznie były wydarte do cna.
    Zanim jednak do tego doszedłem, myślałem, że może to być błąd blokady drzwiczek, więc ją wymieniłem, ALE - WAŻNE , sprawdzając blokadę zwarłem nie te styki i spowodowałem spięcie (wywaliło korki).
    Blokadę wymieniłem, jednak pojawił się problem, który nie wiem czy występował również wcześniej - nie zwróciłem uwagi na to po prostu - czy może to przez to zwarcie.
    Po włączeniu do gniazdka pralka sama się włącza i startuje wybrany wybierakiem program- na około 3 sekundy potem staje -(wybierak, zakładam że działa - pralka włącza wybrany program tyle że sama i na około 3 sek. ? obojętne jaki)
    Dzieje się tak, kiedy włączę do gniazdka pralkę z zamkniętymi drzwiczkami (świeci się blokada drzwi i nie puszcza po wyłączeniu poprzez on/off)
    Kiedy włączę do gniazdka pralkę z otwartymi drzwiami ta zachowuje się normalnie do momentu zamknięcia drzwi. Po ich zamknięciu sama blokuje drzwi ale nie startuje już żadnego programu tak jak to ma miejsce przy bezpośrednim włączeniu do prądu.

Jak napisałem szczotki wymieniłem, blokadę wymieniłem, modułu już nie wymienię, za duży koszt, mogę pokombinować z jego naprawą, jak się nie uda to nowa pralka. Rzecz w tym, że nie mam pomysłu co tam mogę wymienić na module.
    Kondensatory nie są popuchnięte, podejrzewam, że mógł paść triak Z0607 na module Q018 .

Może ktoś ma jakiś pomysł?

0 0