Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra - kontrola obecności w pomieszczeniu

09 Gru 2014 19:47 891 6
  • Poziom 12  
    Witam,

Mam taki temat do opracowania.
    Na nocną zmianę pozostaje jeden pracownik w pomieszczeniu, pracuje praktycznie cały czas na stojąco i dość aktywnie w nim się porusza. Rzecz w tym, że jego praca może być niebezpieczna stąd też zleceniodawca wpadł na pomysł by sprawdzać czy w pracowni ktoś się porusza, jeśli przez określony czas np. 5min nie wyzwolona zostanie żadna z czujek ma włączyć się alarm w ochronie.
    Pracownik przychodząc do pracy ma uzbroić system, a wychodząc np. na przerwę rozbroić, by nie wzbudzić fałszywego alarmu.

Wstępnie wymyśliłem sobie to tak, że
    1) Ustawić funkcję wyjścia (np. 24)- Przełącznik MONO (sterowany wejsciem 1) na czas działania 5min.
    2) ustawić funkcję wejścia - sterowane wyjściem 24

Myślicie, że to zadziała?
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Aż strach pomagać, co on tam broń lutuje? ;)

Wstępna koncepcja dobra. Ja bym to delikatnie uzupełnił o:
    - A. Przełącznik MONO (z wejścia 1) 5min
    - B. Koniec sygnalizacji wyjść (wg A)
    - Wejście wg wyjścia (B) - to wejście wyzwala alarm.

Czyli.. póki jest ruch to mono działa. Skończy się ruch, minie 5min i zadziała wyjście "B". Potem poleci reszta.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    dariusz.bembenek napisał:
    Aż strach pomagać, co on tam broń lutuje? ;)

laboratorium chemiczne ;) wleje coś źle do menzurki i może być bum

Dodano po 2 [minuty]:

a ten koniec sygnalizacji wyjść to ustawić na 0sek? bo nie do końca rozumiem koncepcję działania tej funkcji
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Ustawić przynajmniej 1s. Jak przełącznik MONO po 5 minutach przestanie działać, to wyjście "Koniec sygnalizacji wyjść" to zauważy i załączy się na 1s. Później wejście skonfigurowane wg wyjścia (Koniec syg...) zostanie naruszone.
  • Poziom 12  
    aa ok, czyli to czas na jaki się załącza, bardzo dzięki!

Do moderatora, Myślę, że temat można zamknąć.
  • Poziom 34  
    primo28 napisał:
    Pracownik przychodząc do pracy ma uzbroić system, a wychodząc np. na przerwę rozbroić, by nie wzbudzić fałszywego alarmu.

Myślę, że trzeba się liczyć z częstym nieuzbrojeniem alarmu.
    Do bezbłędnego wykrywania obecności pracownika w pomieszczeniu i tego czy się on porusza można wykorzystać taki tag: http://i-node.pl/inode-care-sensor/
    Najprościej zaczepić go do typowego identyfikatora ze zdjęciem: http://i-node.pl/wp-content/uploads/2014/11/inode_key_pasek.png
    Sensor pozwala też wykryć czy pracownik stoi czy leży. A jak czujnik przykleisz bezpośrednio do klatki piersiowej nawet czy jeszcze oddycha a jeśli tak to jak często :D
  • Poziom 12  
    ee kolega poleciał z jakąś reklamą, ale.. ciekawe, podoba mi się. Możesz przesłać jakieś informacje na PM? Z góry dzięki