Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2007r - "warkocze" przy przyspieszaniu

09 Gru 2014 21:03 1464 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z masterem 2.5 dci 120km 2007r. Przy gwałtownym wciśnieciu pedału gazu silnik wydaje dziwny dzwięk podobny do warkotu. Nie wiem czym to może być spowodowane. Poniżej zamieszczam wykres ciśnienia na listwie wtrysku w stosunku do obrotów. W aucie wymieniłem rozrząd co nie przyniosło żadnych zmian , korekcja na wtryskach jest prawidłowa.

Renault Master 2007r - "warkocze" przy przyspieszaniu
  • Poziom 24  
    Czy ten warkot słychać po stronie rozrządu, pokrywy zaworów? Może pochodzić od kół zębatych np. pompy wody, dźwigienek zaworowych, wtryskiwaczy. Rozrząd ustawiony na blokady?
  • Poziom 9  
    Rozrząd ustawiony na blokady. Dźwięk prawdopodobnie wydobywa się z zaworów. Na postoju auto pracuje miękko, nawet gdy mu się przygazuje. Podczas powolnego rozpędzania auta też jest ok, warkot powstaje tylko przy gwałtownym przyspieszaniu podczas jazdy.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem dzis zawor regulacji cisnienia na pompie lecz nie przyniosło to rezultatów przy okazji zauwazylem iz przewód przelewowy biegnący do listwy wtryskowej jest zaślepiony a listwa założona jest bez przyłącza czy jest to możliwa przyczyna warkotania. Katalizatory zostały wycięte już dawno
  • Poziom 24  
    Doprowadź to do porządku i sprawdź.