Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 - Zmiana silnika

09 Gru 2014 21:13 1656 7
  • Poziom 9  
    Witam kolegów.Potrzebuję pomocy przy zmianie silnika.Sprawa wygląda tak.Kupiłem 407 coupe z fabrycznym silnikiem 2,7 i skrzynią
    automat 6 bieg bez silnika i zamontowałem silnik 2,0 hdi rhr osprzęt siemens również z automatem 6 bieg.
    Mechanicznie mam już w zasadzie wszystko zamontowane oprócz kilku drobiazgów ale pozostała mi sprawa instalacji elektrycznej.
    Mam instalację z 407 sedan 2,0 hdi i automatem ale nie ma w niej wielu elementów które chciałbym zostawić .Mój ma bixenony skrętne, nawigację ,czujniki parkowania
    przód i tył ,siedzenia skóra elektryczne a w tej wiązce którą mam tego nie ma niestety i tak wyposażonej wersji z 2 litrowym silnikiem raczej nie było.
    Pozostaje mi raczej przerobić moją wiązkę .Dołożyć muszę zasilanie i sterowanie pompy wspomagania,oraz przerobić sterowanie wentylatora chłodnicy i kostkę do komputera silnika na mniejszą bo ta od 2,7 jest niestety większa.Proszę o jakieś wskazówki ,schemat sterowania pompy wspomagania,schemat sterowania wentylatorem chłodnicy oraz schemat połączeń komputera silnika.
    Pozdrawiam Krzysztof.
  • Poziom 43  
    Czyli zakładasz wiązkę silnika z RHR . Reszta pozostaje orginalna.

Nie
    krzyś 1 napisał:
    i kostkę do komputera silnika na mniejszą bo ta od 2,7 jest niestety większa
    Kpij z Nas.
    Nic ci nie podeśle bo i tak nic nie zdziałasz jak widzę po treści.
    Znajdź kogoś kto najpierw odpali silnik potem dogra reszte elektryki.
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie . Nie kpię z nikogo a po prostu tak to ująłem.Komputer sinika 2,7 ma wtyk z większą ilością pinów a do 2,0 część jest niepotrzebna i do tego potrzebuję schematu a najlepiej dwóch od wersji 2,7 i 2,0 .Jeżeli masz taką możliwość to bardzo proszę o pomoc ,a jeżeli nie to trudno może ktoś inny podeśle.
  • Użytkownik obserwowany
    lol, dobre ludzie to mają pomysły
  • Poziom 43  
    Wiązka silnika RHR - masz ją?
  • Poziom 9  
    Witam ,tak silnik mam z całą kompletną instalacją oraz sterownikiem .Potrzebuję schematu bo do sterownika nie pasuje czarna kostka z instalacji samochodu biegnąca między innymi do wnętrza czyli do BSI .
  • Poziom 43  
    Ja bym to zrobił na emulatorze can do immo i po podłączeniu can zobaczył bym jakie błędy wyskoczą, bo nie realne jest raczej dopisanie sterownika silnika do bsi.

Po drugie spięcie skrzyni z silnikiem tez niewiadomo co się wywali.

Chyba ze znajdziesz kogoś konkretnego ze sprzętem i to zrobi.

Czemu nie wstawiłe oryginalnego silnika taka przeróbka więcej pochłonie chajsu i czasu niż silnik 2,7.
  • Poziom 9  
    Witam temat zamykam sprawa dawno rozwiązana.Było trochę zabawy ale autko śmiga aż miło,chyba jedyny egzemplarz teraz mam z takim silnikiem i takim wyposażeniem.
    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.