Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv do PS3 kilka propozycji :)

Kamilaaa2404 09 Gru 2014 21:23 909 8
  • #1 09 Gru 2014 21:23
    Kamilaaa2404
    Poziom 2  

Witam.
    Poszukuje tv led 32" w grę wchodzi jedynie 100 Hz mam dość skromny budżet bo to tylko 1100 zl max .Mój priorytet to JAKOŚĆ gry i jak najmniejszy "lag in put "? Dziś odwiedziłam parę sklepów i mam coś na oku.. na początek:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 3x4
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? dosyć słabo świeci z lewej ale może będzie z prawej :P
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 100 Hz no i usb i wbudowany dekoder naziemnej tv
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI i naziemna
    10 .Jakie urządzenia? PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6 w weekendy duuużo więcej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? preferuje mat. ale jak coś zrobię wyjątek
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? dokumentalne i filmy akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 99%
    16. Preferencje co do marki? nie
    17. Preferencje co do wielkości? 32-37
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? awaryjność i cena
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1100
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? niee

A więc
    LG 32LB5610 okolo 980 zł
    SAMSUNG LED UE32H5000 997 zł
    SONY KDL-32R410 LED 1100 zł ( gościu w sklepie konkretnie namieszał mi w głowie już brałam tego samsunga h5000 ale podszedł pracownik sklepu i mówi ze jeżeli tv będzie wsumie tylko pod PS3 to to jest najlepsze rozwiązanie... pomimo tego ze to tylko HD READY a reszta FULL HD co myślicie i tym ?)

Proszę o pomoc w wyborze tv i bardzo liczę na inne propozycje .

A i jeszcze jedno czy to prawda ze przy takich małych calach i tak nie będzie różnicy miedzy FULL HD a HD READY ? Podobno HD READY wstarcza w zupełności do konsoli PS3 ?

• Pomocny post
    #2 10 Gru 2014 01:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do PS 3 Panasonic 32 AS500.
    Gościu ściemniał.
    HD ready do bliskiej odległości przy graniu to będzie przecież widział kratkę na ekranie.

• #3 10 Gru 2014 12:51
    Kamilaaa2404
    Poziom 2  

a co powiesz o tym SAMSUNG LED UE32H5000 nie będzie lipy pod PS3 ? bo ten Panasonic za drogi dla mnie

• #5 10 Gru 2014 13:53
    Kamilaaa2404
    Poziom 2  

dzieki :) ale 1700 to dużo za dużo :( ktoś coś powie o tym Samsungu h5000 ?

• Pomocny post
    #6 10 Gru 2014 14:58
    Mario37
    Poziom 20  

Umówmy się: w tym przedziale cenowym te ekrany są wszystkie do Siebie podobne. Mają niskie lagi. H5000 <25 ms Samsung fajny bo ma spore możliwości Smart. W tej cenie żaden telewizor nie będzie miał więcej a mają tylko mniej. Lag do grania jest ok. Nie będzie większych problemów nawet online.

W ogóle o lagu poczytaj sobie na stronie np. Sony: http://presscentre.sony.pl/pressreleases/tele...sony-dla-graczy-szybkosc-ma-znaczenie-1084928

"Oprócz jakości obrazu najważniejszym czynnikiem, na który powinny zwracać uwagę osoby kupujące telewizor do grania na konsoli jest „input lag”. Jest to czas, jaki upływa od podania informacji o tym, co ma się wyświetlić na ekranie telewizora, aż do momentu, gdy faktycznie treść pojawi się na ekranie. Najbardziej korzystne wartości czasu pełnego łańcucha przetwarzania informacji – od kontrolera do ekranu – w pełni akceptowane przez wymagających użytkowników konsoli wynoszą między 30 a 40 ms. Opóźnienie niektórych ekranów sięga nawet 100 ms, co odpowiada około 6-7 klatkom obrazu. Zaawansowane programy graficzne jak i gry video (zwłaszcza gry FPS – First Person Shooter) wymagające szybkich zmian wyświetlanego ekranu powodują znaczny dyskomfort podczas gry z uwagi na fakt, że wyświetlany obraz nie odpowiada w 100% temu kreowanemu przez komputer lub konsolę."

"*Wszystkie pomiary „input lag” zostały wykonane przez portal HDTVPolska.com."

• #7 10 Gru 2014 15:50
    Kamilaaa2404
    Poziom 2  

ok wielkie dzięki :) i już chyba na pewno coś od sony z serii R lub W.. tylko jeszcze muszę troszkę poczekać :P Przeglądając alledrogo natknąłem się na 40" Sony KDL-40R450B za 1399 z przesyłka lub KDL-40R485 B tu już mamy 200 Hz okolo 150 zl drożej z przesyłką tylko czy 40" nie będzie za duża ? max 2,5 m od tv. I co myślicie o tych tv ?

• #8 10 Gru 2014 15:53
    Mario37
    Poziom 20  

Rozmiar ma zawsze znaczenie i uwierz mi ale większy na pewno będzie fajniejszy a 2,5m to jest odległość na 50" SERIO!!. Nie ma co się bać. Na Hz nie zwracaj uwagi bo w tych tanich modelach to tylko marketing. Nie są one powalające i możesz na nich odnotować trochę smużenie bo jednak to niska półka ale z drugiej strony zależy jak bardzo jesteś wymagający. Ja jednam myślę, że byłby to fajny telewizor pod twoje wymagania czyli pod granie. Lag jest ultra niski a to chyba najważniejsze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME