Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własny zestaw głośnomówiący do auta

uzytkownikelektrody 10 Gru 2014 01:21 1242 5
  • #1 10 Gru 2014 01:21
    uzytkownikelektrody
    Poziom 5  

Witam.

Nie wiem czy wybrałem dobrze dział.

Posiadam telefon Samsung GT-B5512, używam go razem ze słuchawką Buletooth Plantronics M55. W aucie mam radio Pioneer DEH-1400UB. Często rozmawiam przez telefon w aucie. Kiedy przychodzi połączenie muszę sam, ręcznie wyciszać radio. Do tego, przez słuchawkę nie zawsze dobrze słyszę swojego rozmówcę. Interesuje mnie jakiś układ Bluetooth który był by tak przygotowany żebym nie musiał o tym myśleć, czyli wsiadam do auta i on, widząc mój telefon parował by się z nim automatycznie. Kiedy dzwonił bym gdzieś albo odbierał połączenie, chciałbym żeby radio automatycznie się wyciszało. Interesuje mnie też żebym mógł jeszcze puścić rozmowę na głośniki podpięte do radia. Domyślnie miało by być wyciszone, jeśli jednak jechał bym sam to chciałbym mieć możliwość puszczenia tego na głośniki.

Czy ktoś może mi pomóc od technicznej strony? Zrobiłem sobie sam instalację do radia i głośników ale z elektroniki jestem zielony. Wiem że te radio można wyciszać na kostce kablem MUTE, jednak nie wiem jak rozwiązać sprawę ze sparowaniem drugiego odbiornika Buletooth (oprócz słuchawki) i układu który zwierał by kabel MUTE z masą. A już czarna magia to transfer tej rozmowy.

Nie interesują mnie zestawy głośnomówiące, chcę wykorzystać to co mam.

Pozdrawiam.

0 5
  • #2 13 Gru 2014 21:19
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

sorry ale zainwestuj w zestaw głośnomówiący najtańszy spełniający twoje oczekiwania to np ck-200 nokia

0
  • #3 13 Gru 2014 22:28
    pepe150
    Poziom 34  

Używane Nokia CK-7W, łączy się przez bluetooth, i ma wyjście do radia "Mute" chyba ze radio nie ma takiej funkcji.

0
  • #4 27 Gru 2014 09:12
    Jakant
    Poziom 35  

Bardzo dobrze spisują się zestawy PARROT począwszy od 3100, 3200, 9100, 9200. Mają menu w języku polskim i niektóre kolorowe wyświetlacze. Bardzo łatwe w montażu.

0
  • #5 28 Gru 2014 21:44
    TomekxD
    Poziom 29  

A czy te zestawy beda wyciszac radio? Chyba glownie o to chodzi autorowi tematu.

0
  • #6 29 Gru 2014 10:33
    pepe150
    Poziom 34  

CK-7W tak, i to chciałem napisać w poprzednim poście. Ale czy radio ma taką funkcję to tez jest ważne.
    Mam Kenwooda i korzystam z tego, ale z fabrycznym radiem które mam, nie widziałem funkcji.

0