Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

i9305 brak recovery mode/download mode, blokada telefonu

FreshPrince 10 Gru 2014 05:29 2265 26
  • #1 10 Gru 2014 05:29
    FreshPrince
    Poziom 10  

Witam

Kupiłem dziś i9305 ze zbitym ekranem do telefonu mam tylko pudełko. Podłączyłem telefon pod nowy ekran i okazało się ze ma blokadę pin w teorii to nie powinien być żaden problem bo chyba po hard resecie znika, natomiast nie mogę wejść w recovery mode/donload mode, żebym nie wiem jakie cuda robił uruchamia się normalnie z logo Play. i moje pytanie da się coś z tym zrobić czy telefon zwrócić ?

0 26
  • #3 10 Gru 2014 09:40
    sm233
    Poziom 37  

argo16 napisał:
    Wgraj mu nowe recovery np cwm przez odin

Dopóki nie wejdzie w download nic nie wgrasz. Na początek naładuj porządnie baterię, w drugiej kolejności sprawdź czy wejdzie w download po podłączenie jig-a z rezystorem.

0
  • #6 10 Gru 2014 13:05
    sm233
    Poziom 37  

FreshPrince napisał:
    nie mogę wejść w recovery mode/donload mode

Ale jednak w download nie wchodzi.

0
  • #7 10 Gru 2014 15:24
    FreshPrince
    Poziom 10  

sm233 napisał:
    argo16 napisał:
    Wgraj mu nowe recovery np cwm przez odin

Dopóki nie wejdzie w download nic nie wgrasz. Na początek naładuj porządnie baterię, w drugiej kolejności sprawdź czy wejdzie w download po podłączenie jig-a z rezystorem.

Zamówiłem właśnie wtyczkę UNBRICK, ale jeżeli wyśle dziś, to będę miał najwcześniej w piątek.

Ps: Mogę za 200 kupić RIFF BOXa JTAG, przyda się?

tino2003 napisał:
    FreshPrince napisał:
    da się coś z tym zrobić czy telefon zwrócić ?

Tylko kto Ci go przyjmie ? :D

Zobacz czy na bocznych przyciskach nie ma zwarcia lub też czy one działają poprawnie.

Kupiłem go przez alledrogo odebrałem w lombardzie, przyjmie jak nie to zgłaszam niezgodność towaru z umową i tyle, nie przyjmie to złożę sprawę do sądu mam już doświadczenie z takimi cwaniakami, zabuli koszty sądowe w kwocie kilkuset zł to może się nauczy.

Przyciski działają bo sprawdzałem na drugiej płycie normalnie wchodzę w recovery/download.

0
  • #9 10 Gru 2014 15:42
    FreshPrince
    Poziom 10  

Płyta główna miała być w 100% sprawna, nie jest więc jest niezgodny z umową.

Płytka przycisków i same przyciski są w ramce, no i power działa, volume up/down ścisza i podgłaśnia dźwięki więc działa, jedynie home może coś być nie tak ale na drugiej płytce działa więc tu raczej też, dalej nie przejdę bo jest blokada.

0
  • #10 10 Gru 2014 16:33
    argo16
    Poziom 25  

Riff do tego modelu ci się nie przyda , wtyczka jig ci pokaże co i jak , ale z tymi przyciskami głośności i on-off to coś nie tak , bo są wlutowane w płytę to jakieś błędne informacje podajesz.

0
  • #11 10 Gru 2014 16:39
    sm233
    Poziom 37  

Włącznik jest wlutowany w płytę ale przyciski regulacji głośności są przecież w S3 LTE na taśmie razem z głośnikiem, nie są lutowane w płytę.

0
  • #13 10 Gru 2014 16:49
    FreshPrince
    Poziom 10  

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Tak jak sm233 pisze, przyciski są oddzielnie. Wstawiam zdjęcie w którym pokazuje miejsce i odwróconą płytę główna.

i9305 brak recovery mode/download mode, blokada telefonu

0
  • #15 10 Gru 2014 16:53
    argo16
    Poziom 25  

Jeżeli wtyczka jig nie wprowadzi w downolad mode to tylko isp (easy jtag , nitro , gpgemmc) i zczytanie emmc , wgranie nowego boota i tyle , lub zwrócenie telefonu.

0
  • #16 10 Gru 2014 17:07
    FreshPrince
    Poziom 10  

Zamówiłem już 2 wtyczki może w piątek będę je miał.

argo16 napisał:
    Jeżeli wtyczka jig nie wprowadzi w downolad mode to tylko isp (easy jtag , nitro , gpgemmc) i zczytanie emmc , wgranie nowego boota i tyle , lub zwrócenie telefonu.

trzeba coś przy tym lutować etc ? Jeżeli to wygląda tak to niestety ale przerasta moje możliwości techniczne, nie mam po prostu sprzętu do tego a wiedzę pobieżną.

Natomiast co do zwrotu to cwaniak od razu zadeklarował ze nie zwróci pieniędzy i się rozłączył teraz nie odbiera..

0
  • #17 10 Gru 2014 17:56
    argo16
    Poziom 25  

Tak lutujesz druciki do punktów isp i testujesz stan emmc , czsami jest martwy i nadaje się do wymiany a czasami można to naprawić w 10 min.

0
  • #19 10 Gru 2014 19:33
    FreshPrince
    Poziom 10  

tino2003 napisał:
    FreshPrince napisał:
    Natomiast co do zwrotu to cwaniak od razu zadeklarował ze nie zwróci pieniędzy

Zwrot to tylko jego dobra wola i żadna siła go nie zmusi do oddania kasy.

Telefon jest niezgodny z umową, płyta główna miała być sprawna a tego sprawną płytą nazwać nie można.

0
  • #20 10 Gru 2014 19:41
    argo16
    Poziom 25  

Tak możesz zakładać sto spraw jak masz na to środki lub wiedzę prawną , zazwyczaj jest tak że jak ktoś kombinuje to i tak na siebie nic nie ma i nawet jak wygrasz sprawę to z egzekucją jest problem a na końcu kończy się to umorzeniem.

0
  • #21 10 Gru 2014 19:46
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak udowodnisz ? Powie ze się włączała, a teraz już nie włącza się .

0
  • #22 10 Gru 2014 19:47
    FreshPrince
    Poziom 10  

To i ja mam być takim frajerem jak on żeby odzyskać kasę to wtopić kogoś innego ? To jest porażka a co z ubezpieczeniem allegro też mnie zleją ? To jest chore..

BTW: Robi się nam offtop. Szkoda, że nie znalazłem żadnego sklepu w Warszawie z tymi UNBRICK`AMI tak bym to sprawdził wcześniej.

Co jeszcze mógłbym zrobić/kupić, żeby rozwiązać problem ?

0
  • #23 10 Gru 2014 19:54
    argo16
    Poziom 25  

Wiesz co kij ma dwa końce , ty chciałeś kupić tanio aby pózniej po naprawie sprzedać i zarobić a ktoś chciał odzyskać zainwestowaną kasę i tyle , i wątpię nawet jak byś ten telefon naprawił to sprzedając go napiszesz uczciwie jego historię zakupu i napraw. A narazie czekaj na jig .

0
  • #24 10 Gru 2014 20:50
    FreshPrince
    Poziom 10  

Telefon miał być dla mnie ale hpotetyzując gdybym go sprzedawał, masz racje nie pisał bym jego historii (bo w sumie jej nie znam) nadmienił bym jedynie, że miał wymieniony ekran natomiast nie oszukiwał bym ludzi, że sprzedaje jako uszkodzony ale zgubiłem ładowarkę czy kot/pies mi ją pogryzł i teraz nie wiem czy działa ale do wczoraj działał. To co robią czasem sprzedawcy to ręce opadają.

0
  • #26 12 Gru 2014 12:15
    FreshPrince
    Poziom 10  

Przyszły Unbricki telefon wpada w download mode ale po wgraniu softu Play dalej jest blokada, spróbuję z czystym.

0
  • #27 12 Gru 2014 12:57
    pacholik

Poziom 20  

Wgraj rom 3 plikowy i będzie ok.

Pozdrawiam

0