Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kiano 10 dual pro - bateria nie ładuje.

st4chuu 10 Dec 2014 07:37 3264 8
    st4chuu
    Level 15  
    Witam
    Ostatnio mam problem z tabletem coś nie chce się uruchomić.
    Napięcie na baterii to 3,5V przy podłączonej ładowarce napięcie nie wzrasta.
    Czy to może być wina układu ładującego baterię? Napięcie na akumulatorze raczej powinno wzrosnąć przy podłączonej ładowarce, ładowarka działa. Napięcie na niej to 5,4V.
    Miał ktoś podobny problem?
    Pozdrawiam

aha tablet to Kiano 10 dual pro
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Zbyt mało informacji, aby udzielić jakiejkolwiek porady.
    Napięcie na baterii raczej nie powinno spaść poniżej 2.7V.
    Napięcie naładowanej baterii (nie obciążonej) powinno wynosić max. 4.2V.
    Podczas normalnej pracy napięcie to około 3.6V.
    Bez dodatkowych pomiarów, nie da się stwierdzić, czy jest to problem baterii czy układu ładowania.
    st4chuu
    Level 15  
    niestety więcej informacji niż to nie jestem w stanie na razie wyciągnąć.
    Freddy
    Level 43  
    Niestety, niektóre tablety uznają napięcie poniżej 3.0V jako rozładowane, choć spokojnie można jeszcze używać do 2.7V
    st4chuu :arrow: Bez dalszych pomiarów, to tylko wróżki, albo serwis mogą Ci udzielić pomocy. :)
    Jaki jest tam układ ładowania ?
    Wykonaj dobre i ostre zdjęcie płyty głównej.
    Spróbuj podłączyć ładowarkę na kilka godzin - może to coś pomoże.
    st4chuu
    Level 15  
    Dzięki, jednak bardziej nie chciałem w niego ingerować. korzystając z okazji, że na obudowie nie ma plomb, chciałem wykluczyć uszkodzenie baterii. Gdyż na nią nie ma już gwarancji, natomiast tablet jest na gwarancji jeszcze prawie rok
    Freddy
    Level 43  
    st4chuu wrote:
    Dzięki, jednak bardziej nie chciałem w niego ingerować. korzystając z okazji, że na obudowie nie ma plomb, chciałem wykluczyć uszkodzenie baterii. Gdyż na nią nie ma już gwarancji, natomiast tablet jest na gwarancji jeszcze prawie rok
    To na co czekasz, oddaj do naprawy gwarancyjnej!
    st4chuu
    Level 15  
    tak też zrobię, jednak ich serwis jest... Pożal się Boże. Od roku tablet był już u nich 4 razy. Liczyłem, że to jakiś kaprys i nastąpi cud i zacznie działać skoro bateria wydaje się być sprawna
    Freddy
    Level 43  
    st4chuu wrote:
    tak też zrobię, jednak ich serwis jest... Pożal się Boże. Od roku tablet był już u nich 4 razy. Liczyłem, że to jakiś kaprys i nastąpi cud i zacznie działać skoro bateria wydaje się być sprawna
    Skoro był 4 razy, to możesz zażądać zwrotu pieniędzy, albo wymiany na nowy zgodnie z przepisami (kodeks cywilny)
    st4chuu
    Level 15  
    Załatwione, serwis naprawił problem, jednak nikomu nie polecam, ani nie życzę kontaktu z tym serwisem.