Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykrywacz metali shematy i opisy

TooM 08 Maj 2005 18:34 22615 21
  • #1 08 Maj 2005 18:34
    TooM
    Poziom 2  

Witam.
    Jaki wykrywacz metali powinienem wybrać, dobry i, żeby był dobrze opisany jak go zmontować. Chodzi mi tutaj o wasze doświadczenia, bo jestem laikiem w dziedzinie wykrywaczy. Zacząłem sobie montować Transeta 150, ale jak później wyczytałem nie jest on za dobry. Z góry dziękuję.

Dodano po 3 [minuty]:

Sorry za post pod postem, ale nachętniej interesowałby mnie JABEL lub coś w tym stylu.

1 21
  • #2 08 Maj 2005 22:30
    swaldek
    Poziom 17  

No to w czym problem?
    Jabelek będzie w sam raz, nie kłopotliwy w złożeniu i uruchomieniu oraz przyjemny w pracy, choć to PI i trzeba sie okopać, ale zdobyta wiedza pomoże w kolejnym etapie wyboru innego sprzętu.
    Jabelek to gotowy Kit (J-267)wystarczy zakupić i dobrze się bawić
    Pozdrawiam

1
  • #3 08 Maj 2005 23:37
    TooM
    Poziom 2  

Nie chodzi mi tutaj o kupno. Mi chodzi o to, żebym sobie to sam złożył, wytrawił płytkę itp. Nie chodzi mi o samo poszukiwanie skarbów, tylko o złożenie sobie dobrego wykrywacza.
    PzDr.

0
  • #4 08 Maj 2005 23:48
    Bartek_Wosik
    Poziom 27  

Nie chcę kolegi zniechęcać, ale żeby złożyć na prawdę dobry wykrywacz metali trzeba mieć sporo wiedzy w tej dziedzinie. Póki co proponuje zacząć od czegoś prostszego (np jakis zestaw do samodzielnego montażu) w celu nabrania doświadczenia. A kiedy ono samo z czasem przyjdzie, wówczas można się zabrać za bardziej zaawansowane konstrukcje.

Tego też życzę i pozdrawiam, Bartek

0
  • #6 09 Maj 2005 11:20
    swaldek
    Poziom 17  

Kolega Bartek ma słuszną rację, wykonanie dobrego wykrywacza to wyzwanie dla wielu firm nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
    W wykonaniu amatorskim, ciężko osiągnąć dobre parametry jak stabilność pracy, dyskryminację. Trzeba lat doświadczeń i praktyki oraz współpracy dobrego sprzętu pomiarowego, dlatego tak niewielu jest procucentów, których sprzęt cieszy się popytem, a jednocześnie jest on stosunkowo drogi.
    O ile wykonanie układu elektronicznego w wersji analogowej nie jest skomplikowane dla zaawansowanego elektronika , to wykonanie serca układu czyli sondy szukającej może odstraszyć skutecznie, ponieważ mała niesolidność kładzie cały projekt na łopatki.
    Wykonanie dobrej sondy zabiera niekiedy kilka dni, gdyż proces klejenia i stabilizacji poszczególnych uzwojeń musi przebiegać bez powstawania naprężeń wewnętrznych, które najczęsciej powodują rozstrajanie sie precyzyjnie ustawionych parametrów kompensacyjnych sondy, wykrywacz nadaje się wtedy do ...
    Pozdrawiam

0
  • #7 09 Maj 2005 21:40
    TooM
    Poziom 2  

Chłopaki, z doświadczeniem akurat jest no problem. Składam to z ojcem(5 lat technikum elektronicznego).

0
  • #8 10 Maj 2005 03:00
    oj
    Poziom 42  

TooM napisał:
    Chłopaki, z doświadczeniem akurat jest no problem. Składam to z ojcem(5 lat technikum elektronicznego).

Aby zrobić dobry wykrywacz to conajmniej doktorat trzeba mieć :D .

Uwierz w nasze słowa, nie jest prosto zrobić dobry wykrywacz zwłaszcza VLF/TR, bez sprawdzonego schematu/schematu budowy cewki

0
  • #9 31 Maj 2005 00:48
    14216
    Usunięty  
  • #10 31 Maj 2005 01:43
    lukasb9
    Poziom 28  

gdyby kolega mógł poszukać tego linku - będe bardzo wdzięczny

pozdrawiam Łukasz

0
  • #12 31 Maj 2005 17:42
    swaldek
    Poziom 17  

Oto propozycja dla wybrednych poszukiwaczy i znających się na rzeczy elektroników.
    Po konstrukcji statycznej VLF pora na dynamiczną.
    Projekt jest sprawdzony praktycznie, można z nim poszukiwać kolorowej drobnicy jak i większych pozostałości tzw militarka. Niezwykle stabilny i precyzyjny, posiada dyskryminacje, balans gruntu, regulację czułości.
    Celowo pozbawiony został funkcji pin point tzw.kanału all metal, gdyż przy ustawieniu dyskryminacji na minimum równie dobrze radzi sobie z gwoździami jak i srebrnymi szpilkami. Po ustawieniu dyskrymiunacji na 5 skutecznie odrzuca żelastwo jak odłamki itp, a jednocześnie wykrywa aluminiową skówkę od sznurowadła.
    A tak wygląda: obudowany, jego wnętrze i płytka PCB.
    Zainteresowanym podpowiem skąd zaczerpnięty jest projekt i jak go wykonać, pragnę jednak uprzedzić ,że bez oscyloskopu i multimetru nie obejdzie się
    Pozdrawiam

0
  • #13 31 Maj 2005 17:52
    lukasb9
    Poziom 28  

witam - jestem zainteresowany schematem tego wykrywacza
    jeśli możesz podać jakiś namiar będe bardzo wdzięczny a jak będe miał dostęp - zamieszcze moje schematy, też sprawdzone

pozdrawiam Łukasz

1
  • #14 13 Wrz 2005 12:26
    pdlc
    Poziom 10  

Czesc!
    Napisz soś więcej o tej wykrywce - czy to jakiś zmodyfikopwany ALL? Bde wdyicynz ya wsyelkie info
    Poydrawiam

0
  • #15 13 Wrz 2005 16:00
    swaldek
    Poziom 17  

Po pierwsze coś popsuło Ci się z klawiaturą.
    Odnośnie wykrywki jest to dokładnie ALL-1 w moim wykonaniu tzn. zrobiłem tyle ile było mi potrzebne, reszte celowo opuściłem. W trakcie projektowania płytki uznałem ,że łatwiej będzie zastosować poczwórne wzmacniacze niż podwójne i stąd tak to wygląda jednak spisuje się identycznie, a brak funkcji allmetal wcale mi nie przeszkadza.
    Pozdrawiam

0
  • #16 28 Wrz 2005 21:50
    majer0
    Poziom 14  

-> Swaldek
    Witam. Czy mógłbym prosić o wzór płytki do Twojej wersji ALL-a?

0
  • #17 28 Wrz 2005 22:04
    swaldek
    Poziom 17  

Wzór jest wyżej, ale jeżeli chcesz w wersji elektronicznej zapisanej w pliku .brd to pisz na maila. Ostatnio projekt został zmodyfikowany, aby można łatwiej było go rozbudować o kanał allmetal (Pin Point)
    Pozdrawiam

1
  • #18 01 Paź 2005 08:38
    swaldek
    Poziom 17  

Proszę o kontakt "majer0" bo serwer wraca mi pocztę wysyłaną na maila
    Moje GG 1377709
    Pozdrawiam

1
  • #20 17 Paź 2005 16:05
    swaldek
    Poziom 17  

Super.
    Zdradź mi tylko tajemnice jak zrobileś nadruk elementów.
    Pozdrawiam

0
  • #21 01 Kwi 2007 22:23
    tomek-alegro
    Poziom 2  

... czy może mi ktoś podać link gdzie moge kupić wykrywacz metali do samodzielnego montażu(tanio i najlepiej na allegro)...
    Albo opis jak krok po kroku skonstruować wykrywacz metali ;)
    pozdro

0
  • #22 01 Kwi 2007 22:51
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

tomek-alegro napisał:
    ... czy może mi ktoś podać link gdzie moge kupić wykrywacz metali do samodzielnego montażu(tanio i najlepiej na allegro)...
    Albo opis jak krok po kroku skonstruować wykrywacz metali ;)
    Pozdrawiam

Użyj wyszukiwarki na forum ;)
    A datę postu widziałeś?

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo