Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACZ 3802ZP - Świeci czerwona lampka, co jakiś czas gaśnie

darekb7 10 Gru 2014 13:32 8412 0
 • #1
  darekb7
  Poziom 10  
  Zamrażarka lodówki pracowała przez całą noc z niedomkniętymi drzwiczkami. W dzień zauważyliśmy świecącą się czerwoną lampkę - kompresor nie pracował. (sprawdzałem na słuch przy wyłączonym kompresorze chłodziarki, próbowałem na pokrętle wyłączyć i załączyć - nie uruchamiał się).
  Pokrętło temperatury było ustawione na 7, przy przekręceniu do 4 i poniżej lampka czerwona gasła. Ustawiłem termostat na poz. 7.
  Wieczorem zauważyłem, że czerwona lampka zgasła i kompresor pracował (na słuch wyłączał się i załączał gdy pokrętłem termostatu wyłączałem i załączałem).
  Czy to objaw padającego termostatu?
  Gdyby był ubytek gazu to pewnie kompresor pracowałby nonstop próbując zejść z temperaturą.
  [następny dzień]:
  Wczoraj zamrażarka została rozmrożona i wysuszona. Po uruchomieniu pustej zaczął normalnie pracować kompresor - słychać szumy czynnika. Obserwowałem temperaturę przez 4h - o ok. 24:00 wynosiła -23 stopnie.
  Dzisiaj o 6:00 rano znowu czerwona lampka, temperatura wewnątrz -6stopni. Kompresor nie pracował. Po wył/zał na pokrętle ruszył kompresor b.cichutko ale tylko na ok 10sekund, potem dźwięk bimetalu termostatu i się wyłączył. Nie dało się załączyć ponownie.
  Po 10 minutach ponowna próba - to samo - ruszył na 10 sekund.
  Czy to jest uszkodzenie termostatu? Jaki termostat można zastosować w tej chłodziarko-zamrażarce?

  Właśnie zadzwonił do mnie umówiony serwisant, nie przyjedzie aż do świąt...
  Zasugerował uszkodzenie kompresora, na pocieszenie polecił zewrzeć styki termostatu - aby wykluczyć 1% prawdopodobieństwa, że to termostat.
  [kolejny dzień]
  Sprawdziłem jaki mam termostat - K56L1923, wiem że jak potrzymam końcówkę termostatu w komorze zamrażarki to uruchamia się kompresor, podczas doświadczeń nie miałem sytuacji z czerwoną lampką...
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.