Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie silnika trójfazowego z przełącznikiem Gwiazda / Trójkąt

10 Gru 2014 16:12 7788 8
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam pytanie... otóż mój dziadek ma śrutownicę z silnikiem, który posiada przełącznik gwiazda trójkąt i wyłącznik silnikowy FAEL M611 (rozumiem że to tzw. termik).

Problem w tym, że jest to już mega zużyty sprzęt i mam zamiar go wymienić na nowy... tzn. myślę nad termikiem + przełącznik trójkąt / gwiazda.

Oto jak wygląda silnik:

Podłączenie silnika trójfazowego z przełącznikiem Gwiazda / Trójkąt Podłączenie silnika trójfazowego z przełącznikiem Gwiazda / Trójkąt Podłączenie silnika trójfazowego z przełącznikiem Gwiazda / Trójkąt

Proszę o jakieś pomysły / rozwiązania jak to najlepiej i najprościej zrobić.
  • Poziom 42  
    1-zacząć od porządnego przeczyszczenia skrzynki przyłączeniowej i całego silnika.
    2- zrobić pomiar izolacji silnika, bo może nie warto wydawać pieniędzy na wyłącznik,czy przełącznik.
  • Poziom 27  
    Wstaw zdjęcie tabliczki znamionowej.
  • Poziom 10  
    No właśnie nie ma tabliczki znamieniowej... ktoś urwał i przepadła.

Wymieniłem termik i niby wszystko gra... ale tylko w układzie gwiazdy... po przełączeniu na trójkąt wybija bezpieczniki.

Pytanie teraz czy może ten silnik chodzić w układzie gwiazdy przez dłuższy czas? i dlaczego wybija?
  • Moderator Elektrotechnika
    Może z powodu powypalanych styków i przewodów ktoś po przełączał przewody . I teraz pracuje tylko w gwieździe , patrząc na przełącznik to możliwe . Zaznacz sobie przewody i wymontuj go tu schemat jak ma być podłączony .
  • Poziom 10  
    Macie może jakiś inny schemat do tego przełącznika, bo nie umiem go rozczytać za bardzo.