Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 - Wymiana płyty głównej

malyes 10 Gru 2014 16:25 1581 13
  • #1 10 Gru 2014 16:25
    malyes
    Poziom 8  

witam. Mam dylemat.
    Ponieważ w moim ukochanym samsungu padła płyta główna (boot loader) którego nie da się naprawić, postanowiłem kupić drugi telefon z przeznaczeniem na części. I tak się stało. Znalazłem fajny zestaw za ok 200zł 2 baterie, papiery ładowarki kable etui itp. W tym telefonie jest pobity tylko wyświetlacz reszta sprawna, poza tym telefon jest od kobiety i raczej stan wizualny poza ekranem jest ok. I teraz moje pytanie brzmi tak: co lepiej jest zrobić: czy przerzucić płytę główną od tego kupionego telefonu do mojego, czy mój ekran (sprawny) przerzucić do tego telefonu co kupiłem. która operacja jest bezpieczniejsza. Dodam, że nie ja będę to robił, tylko mój kolega, który pracuje w serwisie z telefonami. A za przerzucenia płyty od innego telefonu do mojego chce ok 20-30zł. Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

0 13
  • #2 10 Gru 2014 16:31
    ksmalcuga
    Poziom 21  

Łatwiej jest przerzucić płyty główne.

-1
  • #3 10 Gru 2014 16:42
    argo16
    Poziom 25  

Po pierwsze jak padł bootloader to da się naprawić , jak padło emmc też się da naprawić , kolega który ma serwis to właśnie chyba przekłada tylko płyty za 20-30 zł i sprzedaje pokrowce , ale jak już kupiłeś drugi telefon to trudno .

0
  • #4 10 Gru 2014 16:44
    malyes
    Poziom 8  

telefon był wysyłany do serwisu gdzieś dalej i coś tam zrobili, ale sie płyta grzeje

0
  • #6 10 Gru 2014 17:11
    malyes
    Poziom 8  

Telefon leżał na ekspresie do kawy, i para z ekspresu leciała na niego. zaczął szaleć po menu samoistnie, wyłączyłem go, juz nie mogłem włączyć. po 50 próbach udało mi się usłyszeć melodie ale się wyłączył i sięgrzał. Oddałem dla kolegi, a on wysłał do serwisu powiedzieli że to bootloader, ale nie udało im się naprawić go. coś tam zrobili, że raz się włącza, raz nie. no i kolega powiedział, żebym szukał płyty głównej bo padnięta jest.

1
  • #7 12 Gru 2014 20:08
    malyes
    Poziom 8  

niestety. zakupiony telefon okazał się podróbką. brak slotu na kartę pamięci oraz gniazdo baterii znajdowało się po lewej stronie, a nie po prawej. Może ktoś ma na sprzedaż sprawną oraz oryginalną płytę główną? Pozdrawiam

-1
  • #8 16 Gru 2014 16:02
    malyes
    Poziom 8  

Odświeżam. Witam. kupiłem już telefon z wadliwym ekranem. płyta główna ok. Padnięty ekran spowodowany malutką dziurką w taśmie łączącej ekran-płyta. i teraz rodzi się moje pytanie, czy jest możliwość naprawienia ekranu w jakiś sposób, tzn naprawienia tej taśmy? wymiana itp?

0
  • #9 16 Gru 2014 18:47
    tele_sim
    Poziom 33  

Nie da się zrobić LCD
    Skoro masz wadliwy ekran a płytę sprawną to włóż do swojego lcd

0
  • #10 16 Gru 2014 18:49
    malyes
    Poziom 8  

ja mam sprawny ekran. tylko płyta moja stara padła. płyta podmieniona, telefon działa. a zostały mi części z tego co kupiłem. i myslałem że ekran da sie jakos uratować. bo malutka dziurka w taśmie. to myślałem, że da się samą taśmę wymienić.

0
  • #11 16 Gru 2014 18:54
    tele_sim
    Poziom 33  

Nie. Czyli swój masz już sprawny a chciałeś zrobić drugi. Niestety nie warto.

0
  • #12 16 Gru 2014 18:58
    malyes
    Poziom 8  

Chcialem sie dowiedziec czy moge zapasowy ekarn zrobic tj. Naprawic tasme drugiego wyswietlacza

Dodano po 15 [sekundy]:

Chcialem sie dowiedziec czy moge zapasowy ekarn zrobic tj. Naprawic tasme drugiego wyswietlacza

0
  • #13 16 Gru 2014 21:47
    RadioActive
    Poziom 13  

To zależy jak wielki jest ten otwór i w którym miejscu. Czasami da się postawić bajpasa i jak się tym nie giba to działa, ale bez mikroskopu brak jakichkolwiek szans na taką operację.

0
  • #14 17 Gru 2014 05:59
    malyes
    Poziom 8  

Driurka znajduje sie przy zlaczu, ktore wtyka sie do plyty glownej. Kolo tego zgjecia.

0