Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S2 - Wymiana płyty głównej

malyes 10 Dec 2014 16:25 1893 13
 • #1
  malyes
  Level 9  
  witam. Mam dylemat.
  Ponieważ w moim ukochanym samsungu padła płyta główna (boot loader) którego nie da się naprawić, postanowiłem kupić drugi telefon z przeznaczeniem na części. I tak się stało. Znalazłem fajny zestaw za ok 200zł 2 baterie, papiery ładowarki kable etui itp. W tym telefonie jest pobity tylko wyświetlacz reszta sprawna, poza tym telefon jest od kobiety i raczej stan wizualny poza ekranem jest ok. I teraz moje pytanie brzmi tak: co lepiej jest zrobić: czy przerzucić płytę główną od tego kupionego telefonu do mojego, czy mój ekran (sprawny) przerzucić do tego telefonu co kupiłem. która operacja jest bezpieczniejsza. Dodam, że nie ja będę to robił, tylko mój kolega, który pracuje w serwisie z telefonami. A za przerzucenia płyty od innego telefonu do mojego chce ok 20-30zł. Proszę o odpowiedź

  Pozdrawiam
 • #2
  ksmalcuga
  Level 21  
  Łatwiej jest przerzucić płyty główne.
 • #3
  argo16
  Level 24  
  Po pierwsze jak padł bootloader to da się naprawić , jak padło emmc też się da naprawić , kolega który ma serwis to właśnie chyba przekłada tylko płyty za 20-30 zł i sprzedaje pokrowce , ale jak już kupiłeś drugi telefon to trudno .
 • #4
  malyes
  Level 9  
  telefon był wysyłany do serwisu gdzieś dalej i coś tam zrobili, ale sie płyta grzeje
 • #6
  malyes
  Level 9  
  Telefon leżał na ekspresie do kawy, i para z ekspresu leciała na niego. zaczął szaleć po menu samoistnie, wyłączyłem go, juz nie mogłem włączyć. po 50 próbach udało mi się usłyszeć melodie ale się wyłączył i sięgrzał. Oddałem dla kolegi, a on wysłał do serwisu powiedzieli że to bootloader, ale nie udało im się naprawić go. coś tam zrobili, że raz się włącza, raz nie. no i kolega powiedział, żebym szukał płyty głównej bo padnięta jest.
 • #7
  malyes
  Level 9  
  niestety. zakupiony telefon okazał się podróbką. brak slotu na kartę pamięci oraz gniazdo baterii znajdowało się po lewej stronie, a nie po prawej. Może ktoś ma na sprzedaż sprawną oraz oryginalną płytę główną? Pozdrawiam
 • #8
  malyes
  Level 9  
  Odświeżam. Witam. kupiłem już telefon z wadliwym ekranem. płyta główna ok. Padnięty ekran spowodowany malutką dziurką w taśmie łączącej ekran-płyta. i teraz rodzi się moje pytanie, czy jest możliwość naprawienia ekranu w jakiś sposób, tzn naprawienia tej taśmy? wymiana itp?
 • #9
  tele_sim
  Level 33  
  Nie da się zrobić LCD
  Skoro masz wadliwy ekran a płytę sprawną to włóż do swojego lcd
 • #10
  malyes
  Level 9  
  ja mam sprawny ekran. tylko płyta moja stara padła. płyta podmieniona, telefon działa. a zostały mi części z tego co kupiłem. i myslałem że ekran da sie jakos uratować. bo malutka dziurka w taśmie. to myślałem, że da się samą taśmę wymienić.
 • #11
  tele_sim
  Level 33  
  Nie. Czyli swój masz już sprawny a chciałeś zrobić drugi. Niestety nie warto.
 • #12
  malyes
  Level 9  
  Chcialem sie dowiedziec czy moge zapasowy ekarn zrobic tj. Naprawic tasme drugiego wyswietlacza

  Dodano po 15 [sekundy]:

  Chcialem sie dowiedziec czy moge zapasowy ekarn zrobic tj. Naprawic tasme drugiego wyswietlacza
 • #13
  RadioActive
  Level 13  
  To zależy jak wielki jest ten otwór i w którym miejscu. Czasami da się postawić bajpasa i jak się tym nie giba to działa, ale bez mikroskopu brak jakichkolwiek szans na taką operację.
 • #14
  malyes
  Level 9  
  Driurka znajduje sie przy zlaczu, ktore wtyka sie do plyty glownej. Kolo tego zgjecia.