Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subwoofer aktywny kupić?

djkocur 10 Gru 2014 16:55 3582 31
  • #1 10 Gru 2014 16:55
    djkocur
    Poziom 8  

Witam gram imprezy jako mobilny dj, obecnie posiadam kolumny jbltr125 i powermixer yamaha chciałbym do tego zestawu dokupić subwofer. Gram głównie wesela, imprezy firmowe, okolicznosciowe itp tak 60-120osób.
    Chciałbym kupić jakiś fajny subwofer tyle że tak żeby nie był zbyt ciezki (bo sam go będe nosił) i w miare przyzwoicie grał.
    Kwota to 1500-2000tys pozdrawiam i liczę na pomoc.

0 29
  • #3 10 Gru 2014 17:28
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Tylko TA18 w tej cenie-nie do uszkodzenia i trzęsą całym lokalem. Będę komplet sprzedawał w święta jak coś. American Audio PXP18 jeszcze z tańszych wart zainteresowania.

1
  • #4 10 Gru 2014 18:18
    djkocur
    Poziom 8  

Paniczkamil a tego ta18 to sam sub masz do sprzedania ? jak tak to za ile?
    I zapytam jeszcze czy subwofer alto ts15 lub ts18 są warte uwagi, bo widziałem w podobnych pieniadzach inne?

0
  • #5 10 Gru 2014 19:47
    G36
    Poziom 12  

W takiej kwocie (1500, 2000) kupisz ale dobry wzmacniacz do subba , może nawet i cyfrowy który będzie lekki i dawał porządnego kopa na bas..
    Sam bym chętnie kupił dobry aktywny i lekki subb. jakby tyle kosztował.

0
  • #6 10 Gru 2014 20:32
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Lekkie nie są bo 45kg ale są nie do zajechania i porządnie dają czadu. Zakup 100% udany w moim przypadku(i kilkunastu innych osób z "branży" obskakujących mniejsze koncerciki w klubach). Pzdr

0
  • #7 11 Gru 2014 00:25
    djkocur
    Poziom 8  

Ok a paniczkamil za ile będziesz chciał sprzedac takiegu suba?
    I co myslicie o tych subach alto? ewentualnie znalazłem jeszcze w podobnej cenie DB Technologies OPERA SUB15 i DB Technologies SUB 05 D ?

0
  • #8 11 Gru 2014 07:28
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Opera Sub15 miałem do satelit Lyric110. Skuteczność jest przesadzona - mały, br aktywny spl max 133db jaaaaasne... TA18 używam i nie narzekam - nie jest to "miękkie" brzmienie jak DB - TA18 są na imprezki łubu-dubu gdzie ma być czad i nieobliczalni goście(niezniszczalne kolumny) - na wesela mam TP118 oraz BR na 1860. Tego DB05 nie słyszałem. Na sprzedaż moooże będzie parka ale nie obiecuję bo alternatywy nie widzę dla nich póki co. Pzdr

0
  • #9 11 Gru 2014 12:02
    djkocur
    Poziom 8  

No miałem wziąć te ta18 ale skoro mówisz ze są bardziej na imprezki łubu-dubu to lipa, bo ja w większości gram stare history dla osób 30-50lat. Więc te the boxy w takim razie nie bardzo się nadają. Dobrze to zrozumiałem?

0
  • #10 11 Gru 2014 12:13
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Najlepiej posłuchaj gdzieś w okolicy - są w okolicy zespoły weselne co na TA18 grają i nie narzekają i są DJe, którym jak zawiozę te kolumny automatycznie mają banana na twarzy bo wiedzą co będzie się działo - wg. mnie lepsze na chałtury itp są kolumny bas reflex - bardziej miękko brzmią - takie moje zdanie i takie stawiam na wesela(BR albo TP). Pzdr

0
  • #11 11 Gru 2014 15:08
    G36
    Poziom 12  

Nie byłbym już tak do końca pewny tego bas reflexu czy jest lepszy bo kilka prób, testów robiliśmy wspólnie z kolegami z zespołu i innych kapel i wcale tak "miękko" nie grają. Ale każdy lubi coś innego i chwali swoje.

0
  • #12 11 Gru 2014 16:59
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ja tam nie chwalę - mam wszystkie praktycznie typy basów od br po tuby i różne zabieram ze sobą na imprezy bo nie ma 2ch takich samych sal - chętnie bym zaprosił kolegę co się zastanawia jakie kupić do siebie na odsłuch ale zdaje się za daleko mieszka ;)

0
  • #13 11 Gru 2014 19:52
    djkocur
    Poziom 8  

A jak subwofer THE BOX sprawdza się w codziennej pracy?

0
  • #14 11 Gru 2014 22:47
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Słuchaj ja ważę 120kg i przy 2m wzrostu mam długie racice i przenieść kolumnę do 70kg żaden problem dla mnie jeśli ma rączki, więc ja Ci nie odpowiem na to pytanie ale dobrze poradzę - nie ważne co kupisz - zrób sobie deskorolkę i po problemie. Jak siły zabraknie to po schodku będziesz wnosił a dalej pojedziesz z kolumną.

0
  • #15 12 Gru 2014 17:40
    DjMapet
    Poziom 43  

djkocur napisał:
    posiadam kolumny jbltr125 i powermixer yamaha

Jaki to model powermiksera?
    Po pierwsze, może się okazać, że zasilasz te i tak nie najlepszej jakości paczki, jeszcze gorszej jakości i za niskiej mocy powermikserem, dlatego brakuje mocy i niskich tonów.
    Po drugie, po zakupie aktywnego suba, może okazać się, że konstrukcja powermiksera, nie pozwala tak skonfigurować systemu, by można podzielić pasmo pomiędzy nadstawkami a subem.

Pozdrawiam.

0
  • #16 12 Gru 2014 19:08
    djkocur
    Poziom 8  

Mam powermixer yamaha emx640

0
  • #17 12 Gru 2014 20:12
    DjMapet
    Poziom 43  

Tego się spodziewałem.
    Nominalna moc wzmacniacza tego powermiksera, to 2x37,7W/4 om. 2x200W to moc maksymalna, przed clipem.
    Ostatnia tabela "Output Specifications" http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/pa/english/mixers/EMX640E.pdf
    Najpierw proponuję zastosować do zasilenia tych tr-125 wzmacniacz, który pozwoli optymalnie wykorzystać ich moc - 2x250-300W/8 om.
    Później zastanowisz się, czy potrzebny będzie jeszcze subwofer.

djkocur napisał:
    chcialem od konsoli wyjsciem master 1 puscic sygnał na powermixer i jbl a master 2 puscic sygnał do subbasu

Niestety, przy takiej konfiguracji, nie ma możliwości podziału pasma pomiędzy nadstawkami i subbasem.

djkocur napisał:
    mixer mam reloop rmx40dsp

Jak masz mikser, to po kiego diabła Ci powermikser. Sprzedaj to dziadostwo i kup do tych kolumn końcówkę mocy.
    Przy takim układzie, nie będzie też problemu z podziałem pasma, pomiedzy nadstawkami i subwoferem.

Pozdrawiam.

0
  • #18 12 Gru 2014 21:27
    djkocur
    Poziom 8  

Powermixer dostałem razem z głośnikami, tak że narazie nie chcę zmieniać.

0
  • #19 13 Gru 2014 10:03
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Dap P700 z tanich bo JaBoLe są 4ohm 225 zdaje się, więc lekki zapas będzie. Ew. dużo mocniejszą końcówkę, na jeden kanał JBL a na drugi bas tyle, że potrzebna będzie końcówka pracująca przy 2 ohm + crossover. Wyjdzie nie wiele taniej niż 2 końcówki + crossover to lepiej dołożyć do dwóch.

0
  • #20 13 Gru 2014 15:44
    djkocur
    Poziom 8  

Ok to po kupnie suba będę odkładał na tą końcówke... a jakiego suba mam w końcu kupic go the box?

0
  • #21 13 Gru 2014 16:59
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

To na 15" głośniku szukaj subbasu. Będzie raczej mały wybór jeśli te głośne mid-basy w JBL ma dogonić basem - prościej - będzie ciężko znaleźć tanie, głośne, lekkie. Za duże wymagania - za mały budżet. Albo kupujesz ciężkie i duże względnie tanio - np. coś na 18" Beyma czy Mc Cauley za powiedzmy 1000zł + końcówka drugie tyle, albo kupujesz lekką 15" ale z efektywnością, która Cię zadowoli będzie kosztować z 3000-4000zł.

0
  • #22 14 Gru 2014 13:50
    djkocur
    Poziom 8  

a co powiecie o takim subie HK Audio PREMIUM PR:O 210 Sub A

Moderowany przez telecaster1951:

Kolego, jeżeli niezwłocznie nie poprawisz pisowni swoich postów, to temat wyląduje w koszu.
    3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.

0
  • #23 14 Gru 2014 22:31
    DjMapet
    Poziom 43  

Trudno nazwać "subem" estradowym, paczkę na 10" głośnikach.
    Przypuszczam iż z TR-ek będzie więcej basu, pod warunkiem że zasilone zostaną porządnym wzmacniaczem.

Pozdrawiam.

0
  • #24 15 Gru 2014 00:04
    djkocur
    Poziom 8  

Ok dziękuje panowie za pomoc wiem że ciężko coś kupić jak się ma skromny budżet i dlatego jeszcze raz wielkie dzięki za porady. Postanowiłem kupić 1 z 3 subwoferów które mieszczą się w moim budżecie i które nie są zbyt ciężkie prosze o pomoc który z tych 3 mam kupić . Po tym uważam temat za zamknięty

1:Power dynamics PD-315SA Aktywny subwoofer 15" lub
    2:Alto Professional TS SUB15 lub
    3:dB Technologies SUB 05 D

z góry dzięki wszystkim za pomoc

0
  • #25 16 Gru 2014 20:07
    djkocur
    Poziom 8  

Czy ktoś pomoże w wyborze ?

0
  • #26 16 Gru 2014 22:22
    G36
    Poziom 12  

Czy żonę też tak będziesz wybierał ? czy będziesz starał się przebywać w jej towarzystwie by sprawdzić jej zalety i wady ?
    a tak na poważnie,
    1.poświęć jeden dzień i wspólnie z kimś kto ma "trochę" pojęcia o nagłośnieniu,
    2.nagraj na mp3 jakiś dobrze znany kawałek, jakieś próbki w różnych częstotliwościach,
    3.postarajcie się zorganizować chociaż dwa takie basy które Cię interesują
    4.porównuj.

0
  • #27 16 Gru 2014 22:36
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Niby na towar kupiony przez neta masz 10dni na zwrot bez przyczyny jeśli nie nosi śladów użytkowania - może trochę "chamówa" ale ewidentnie nie chce Ci się z domu ruszyć i to chyba jedyny sposób byś coś wybrał - przywiozą, sprawdzisz, odbiorą - tyle, że 30zł w plecy za wysyłkę zwrotną będziesz od sztuki...

0
  • #28 16 Gru 2014 22:39
    G36
    Poziom 12  

Tylko by zobaczyć, posłuchać i porównać różnic w tym jak grają potrzebuje ich minimum dwóch

0
  • #29 16 Gru 2014 23:46
    djkocur
    Poziom 8  

No ja rozumiem was, fakt najlepiej by bylo posłuchać wszystkich i tak wybrać. Tylko że w moim relanym zasięgu jest tylko db technologies (50 km ode mnie). I pewno bym pojechał, ale wiem że posłuchanie 1 nie jest miarodajne. Stąd prośba o pomoc do was który z tych 3 mi polecacie według waszej wiedzy. Bo niestety ale nie mam jak odłuchać każdego z nich. Sposób z kupowaniem przesłuchaniem i zwrotem jest ciekawy, tylko że ja musze kupic tego suba przed sylwestrem i nie mam czasu na taką zabawę. Tak że prosiłbym o opinie który z tych 3 według was jest najlepszym wyborem, i będe już wiedział co kupić.

0
  • #30 17 Gru 2014 10:03
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Dla mnie parametry mają na pewno naciągane - mała 15" ma skuteczność jak potężna 18" pędzona równie potężną końcówką mocy - tjaaa może i ma ale przy 120-150Hz? Grają na pewno ładnie jak to nowe paczki ale jedna może być mało w przyszłości...

0
  Szukaj w 5mln produktów