Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingston V300 120GB - Jeden komputer widzi poprawnie, reszta nie.

Nemesis_08 10 Gru 2014 17:47 741 1
  • #1 10 Gru 2014 17:47
    Nemesis_08
    Poziom 7  

Witam.
    Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z dyskiem Kingston V300 120GB. Zaczęło się od tego, że w komputerze co jakiś czas zawieszał się system lub występował BSOD z kodem chyba 0x0000001E. Jak w końcu zaczęło mnie to denerwować, to zabrałem się za sprawdzenie sterowników, lecz nic to nie dało. Doszedłem do wniosku, że problem leży w dysku. Przeskanowałem go HD Tune (wiem, że do SSD się nie nadaje) i pokazało w kilku miejscach czerwone prostokąty. Coś mnie pokusiło by zaktualizować firmware i na nowo zainstalować system. Tak też zrobiłem. Po instalacji systemu komputer już się nie uruchamiał. Zatrzymuje się na pierwszym ekranie na którym jest informacja o biosie i dalej nie przechodzi. Próbowałem uruchomić Parted Magic, ale się nie dało, bo komputer się wiesza zanim jest możliwość wciśnięcia czegokolwiek.
    Dysk włożyłem do laptopa, uruchomiłem z płyty Parted Magic i chciałem zrobić Secure Erase, ale się nie udało, ponieważ dysk jest jako "frozen" i po przejściu w tryb uśpienia i wybudzeniu dysk nadal jest w tym trybie i tak w kółko.
    Jak chciałem go sformatować, to nie mogłem, ponieważ trzeba było utworzyć tablicę partycji. Gdy to robiłem to wyskakiwał błąd "Input/output error during read on /dev/sda".
    Kingston V300 120GB - Jeden komputer widzi poprawnie, reszta nie. Kingston V300 120GB - Jeden komputer widzi poprawnie, reszta nie.
    Jednym słowem nic nie mogłem zrobić.

Zabrałem dysk do pracy by tam się trochę nim zająć. Podłączyłem go do komputera gdzie jest Win 7 i odziwo nie było z nim żadnych problemów. System widział partycje, które zostały utworzone podczas instalacji systemu, wszystkie pliki po instalacji były na dysku. Jednym słowem dysk był w pełni sprawny. Zdziwiło mnie to, ale zabrałem go do domu i podłączyłem do komputera. Niestety problem nie ustąpił.

Zainstalowałem system na tymczasowym dysku i uruchomiłem komputer. Podczas działania podłączyłem dysk Kingstone V300. System go wykrył, ale nie można go było zainicjować (błąd urządzenie we/wy). Następnego dnia ponownie wziąłem dysk do pracy. W Pracy działa bardzo dobrze, bez problemów. Po uruchomieniu Parted Magic mogę tworzyć nowe partycje, usuwać, zmieniać, jednym słowem wszystko. Gdy chciałem go wymazać za pomocą Secure Erase, to nie było problemu:
    Kingston V300 120GB - Jeden komputer widzi poprawnie, reszta nie. Kingston V300 120GB - Jeden komputer widzi poprawnie, reszta nie. Kingston V300 120GB - Jeden komputer widzi poprawnie, reszta nie.

Wygląda na to, że na komputerze w pracy wszystko działa poprawnie, chociaż u mnie w domu na dwóch komputerach definitywnie jest problem.
    Poniżej jeszcze screen z CrystalDisk, który uruchomiłem na Win 7 w pracy gdzie wszystko działa:

Dysk w HDTune już nie pokazuje czerwonych błędów.

Panowie pomóżcie mi, bo nie wiem co jest nie tak. Na stacjonarnym komputerze dysk zawiesza system przy starcie. Na laptopie po uruchomieniu Parted Magic dysk jest widoczny, ale nic z nim nie mogę zrobić. W pracy natomiast działa poprawnie. Mi już się skończyły pomysły. Jeśli ktoś potrzebuje screenów z różnych programów, czy innych informacji, to śmiało pisać, będę robił i zamieszczał.
    Płyta główna, którą mam w domu to Asrock HP67 ITX/HT.
    Firmware dysku 525ABBF0.

0 1
  • #2 14 Gru 2014 16:19
    Nemesis_08
    Poziom 7  

Nikt nie ma pomysłu co z tym fantem zrobić?

Dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz. Podłączyłem dysk do laptopa znajomego i przy uruchamianiu wyskoczył komunikat by podać hasło do dysku. Wcisnąłem tylko ENTER, bo przecież żadnego hasła nie zakładałem i przeszło dalej. Parted Magic widział dysk poprawnie, czyli tak jak na komputerze w pracy. Na komputerze w pracy również na początku jest komunikat by podać hasło, ale po wciśnięciu ESC komputer uruchamia się normalnie i dysk jest poprawnie wykrywany.

0