Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa generatora do elektrowni wiatrowej

10 Gru 2014 17:56 2124 7
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam pytanie, czy cewki są prawidłowo podłączone na obrazku.
    Jestem w tym temacie jeszcze zielony więc proszę o wyrozumiałość jeśli popełniłem błąd. Szukałem po wielu stronach tego schematu ale nie jestem pewien czy jest on prawidłowy.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Budowa generatora do elektrowni wiatrowej
  • Poziom 25  
    No i właśnie o to chodzi żeby więcej czytać.
    To połączenie szeregowe da na wyjściu sumę napięć.
    Jeśli połączysz równolegle - początki z początkami, a końce z końcami uzyskasz większą wydajność prądową kosztem napięcia.
    Kolejna możliwość to łączenie mieszane - po 2 w szereg i te pary równolegle.
    Wszystko jednak zależy od tego czego oczekujesz. ..?
  • Poziom 6  
    Dziękuję za szybką odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości.
  • Poziom 6  
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Czy nie wypełnienie całego wirnika magnesami noże skutkować niższym napięciem?
    Np. w jednym rzędzie na wirniku mieści się cztery magnesy a ułożę tylko dwa obok siebie Budowa generatora do elektrowni wiatrowej
    Czy miał już ktoś z czymś takim do czynienia ponieważ szukam tych informacji, ale każdy ma inne zdanie na forum.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 25  
    Napięcie to nie wszystko.
    Im mniej energii wkładasz tym mniej odbierasz. Odpowiedz sobie na pytanie: co się stanie jak wsadzę zwykłe magnesy? A ja ich nie wsadzę wcale? - Czy widzisz różnicę?
    Proponuję dział fizyki z podstawówki (teraz to chyba gimnazjum ... albo i dalej;) o wytwarzaniu elektryczności. Bez ironii. Tam było przejrzyście opisane. Albo wiki.
  • Poziom 6  
    Dzięki za podpowiedź