Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuningAltusów300-kirunek->JAKOŚĆ!!!

08 Maj 2005 19:11 2970 39
  • Poziom 18  
    Tak sobie myśle co by tu można zrobić z tymi kolumnami, aby nie stracić ich mocy i stylu, a wykrzesać wyzszą jakość, która przydaje się przy cichym odsłuchu, bo nie non-stop nawala się głośno...
    Kopułka???
    Bi wiring???
    Nowy wzmak???(obecnie Unitra 2x40W i chyba zostanie)
    Lekkie zmiany w obudowie???
    Nie bardzo wiem...
    Mam nadziaję, że temat się rozkręci!!! :D
    Pozdrawiam, Andrzej!!!
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    mozesz adc kopolke ale taka zeby miala wysoka efektywnosc a wzmacniacz mozesz sie pokusic o cos mocniejszego :)
  • Poziom 18  
    No ale nie weim jaką dobra kopułke
    i niedrogą...
    Czekam na kolejne wypowiedzi!!!
    :)
  • Poziom 16  
    Z tonsila to np 11/100 bo 10/80 chyba nie pasuje w otwory albo gdwk9/120
  • Poziom 18  
    No tak jak zmienie kopułke to na coś co nie gra zbyt ostro, ale ma być mocne, bo jak podkręce :D to ma si enie spalic!!!
    Ale kopułka nie weim czy bardzo wpłynie na brzmienie???
    Macie ludzie jakies dobre :) pomysły jeszcze???
    Cos z obudową, kable, biwiring, br-ki???
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    ja też bnie bardzo wiem czego kcesz te kolumny to coś między estradą a domem i nie wiem po co coś z nich robić .........

najpierw piszesz żę kcesz jakośc a potem żę nie gdwk bo lubisz podkręcac ....

jak kcesz jakość to trzeba by pewnie niżęj bas zetroić wstawić gdwt wymienić zwrotke średniaka nie ma co ruszać ale wtedy to bedą kolumny do ciechego ładnego słuchania
  • Poziom 18  
    Kopułka może być tylko dosyć mocna.
    Chcę coś mieć z klimatu Altusów, ale mnie czasami jakośc wqrza, szczególnie stacji radiowych - pop i lekkki rock, bo jak zapuszcze drumy to raczej nie narzekam. Szukam kompromisu, ale truno mi jest.
    Jak pisałeś?? Niżej zestruic bass, to co dłuzsze bassreflexy???
    Pozdrawiam!
  • Poziom 28  
    Jaki masz wzmacniacz?
  • Poziom 18  
    No więc tak:
    kolumny pracują podpięte kablem z miedzi beztlenowej (nie weim jaka to jest grubość 2x2,5mm moze 2x2mm, ale jak na domowe to sa dość grube...) pod taką wieżyczkę jak na fotce (może ktoś pozna co to jest...) i opis elementów, od góry:
    1. cd/mp3: Toshiba DVDVideoPlayer SD-190E(chyba mało ważne...)
    2. wzmak: Unitra Amplificateur Stereo Serie Digitale WS432
    3. korektor: Unitra Stereo Serie Digitale FS032
    4. tuner: Diora AS642
    5. deck: Unitra Platine Stereo Serie Digitale MDS432 (tuningowany :) )
    Zastanawiałem się nad podłączeniem bi-wiring, wtedy cieńszy kabel na śr-wys. może coś zmieni???
    A no stoją te kolumny na podstawkach, ale to chyba nie gra roli (http://free.of.pl/d/djslodz/czyzyk/pods.html :) )
    P.S. moze ktoś wie jaką moc ma ten wzmacniacz, bo jestem ciekawy???
    Pozdrawiam!!!
  • Poziom 20  
    Witaj!
    to eksportowa wersja serii 432 , dokładnie do francji.
    wiem bo mam takiego ws-a w domu...właściwie to co z niego pozostało
    ma 2X35W na 8ohm lub 4X35W na 4ohm(przy właczeniu obu bloków kolumn (A i B) łączy je w szereg ,więc gdy masz 4 kolumny 8 ohm to licz sie ze spadkiem mocy.
    Użyj szukaj wpisując frazę Ws 432 lub 442 bo to prawie to samo...
    pozdrawiam!
    Michał
  • Poziom 28  
    Wzmacniacz masz bdb, bodajże jeden z pierszych polskich hi-fi moc ok. 2x35w. Equalizer diory ładnie uśmiechnięty ale chyba możesz go wywalić.. Ja swoje dwa trzymam na szafie. Spróbuj zrobić samemu ekranowane (antenowe) kable chinch-chinch, to jest dużo większy zysk na jakości niż na wysokoprądowych (te do kolumn). Jak cię wkurza jakość cicho grającego radia to nic dziwnego bo odbiornik trochę nie z tej ery.. Wzmacniacz możesz stuningować przez wywalenie konturu i wymianę kondensatorów i kabli. Zrobisz to sam i bez schematu, po prostu po jednym to się nie pomylisz. Tuby możesz spokojnie przerobić na kopułki przez odkręcenie samych tubek. Tylko wtedy na większych głośnościach z kolei do bani, chyba że na imprezy sobie będziesz znów nakręcać... Posmaruj specjalnym sprayem potencjometry we wzmaku. Podkładki np na parkiecie dużo dają, możesz jeszcze kolumny dociążyć. W kolumnach możesz wymienić kable do gdnów na grubsze. Sprawdź listkiem z reklamówki foliowej czy nie ma przedmuchów na kolumnie, kondensatory w zwrotnicy wymień na mkt 250v o tych samych wartościach... Wstaw wyloty b/r o większej średnicy - trzeba policzyć długość... Co jeszcze... Jak sobie przypomnę to napisze...
  • Poziom 15  
    Wyloty br są wystarczające 2 x 8 cm, a z tym odkręcaniem tubek to moim zdaniem lekkie przegięcie;), zważywszy na to że wewnątrz jest aluminiowy rozpraszacz który bez tuby bardzo mocno popsuje dźwięk.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tuby bez tubek graja fatalnie i nie nadaja sie do niczego:P Altus to altus i moim zdaniem nie ma co go przerabiac bo jak zrobisz super jakosc to nie zagrasz na imprezie, a jak chcesz kolumny na impreze to po co ci lepsza jakosc. Widzialem kiedys taki patent ze koles wycial drugie diury na gwizdki i wstawil tam gdwk 9/80. Gwizdki mogl przelaczac przelacznikem od tlumika. Co do bi- wiringu jest to przerost formy nad trescia. Zeby bi wiring mial sens to musialbys zrobic oddielne wzmaki do kazdego glosnika i filtr aktywny.
  • Poziom 18  
    Dzięki!!!
    No więc tuby jadnak po namyśle pozostaną!!!, może jak sie zestarzeje to kupie kopułki :D
    Kable może w kolumnie wymienie, ale rozkręce jak mi się skończy gwarancha w lato... Zwrotnice chyba na razie też zostaną nieruszone...
    "Equalizer diory ładnie uśmiechnięty ale chyba możesz go wywalić." jest Unitry,a nie diory i szkoda mi go wywalać, psuje dźwięk, chyba raczej poprawia???
    "odbiornik trochę nie z tej ery" - tak myślałem, ale jest nawet nawet, bo mi się podoba to że ma częsciowo miekka mechanike, wiec ,yslalem ze jest nowy dosyc...
    A jak dociążyc kolumny, postawić cos na górze??? To beznadziejnie... :/
    A co z tymi przedmuchami, na łączeniach płyt, chyba raczej nie ma no bez przesady...
    Ogólnie dzięki wielkie za zainteresowanie, proszę o jakieś sugestie jaśli jeszcza ktoś ma!
    Pozdro :)
    P.S. chyba zmienie kable łączace komponenty wiezy bo sa chinche stare juz strasznie i sie troche rozwalaja z epoki kupowane kiedy nic w sklepach nie było :( i może jednak zrobie sekcje wysokotonowa na cieńszych kabelkach? Zobacze. A no i tuner i deck podepne chinchami bo teraz sa diny :/
    P.S.p.s. Imprezy to raczej nie na Altusach, chyba ze mała domówka u mnie (12mkw...) bo inne impry to estradoweczki które się kończa powoli robić :D a obecnie ZGe60, czy jakoś tak...
  • Poziom 16  
    sprobuj podpiac te kolumny do miocniejszego wzmacniacza to tez zmieni ich brzmienie i bedziesz mogl bardziej poszalec
  • Poziom 18  
    ale kasa ludzie kasa!!! brak kasy ;(
    no nic pokombinuje coś, pożycze od kumpla BoostaPX600 (estrada) to zaszaleje, tak ze mnie sasiedzi zaj***** :D
  • Poziom 16  
    no pozycz napewno odczujesz roznice
  • Poziom 28  
    "Jest unitry a nie diory?" Czy ty w ogóle wiesz co to jest unitra - tonsil unitra - diora unitra - unimor unitra - telpod i wiele wiele innych fabryk? Co do odbiornika jak nie wierzysz to pożycz od kogoś jakiś porządny sprzęt. Od kiedy się przesiadłem z ws 303b na denona dra 350 zacząłem radia słuchać znowu :) Smutna ale prawda... Kolumne stawiasz na podkładkach z filcu (takich jak do krzeseł żeby nie szurały o podłogę) a dociążyć ją możesz w środku... wrzucić cegłę... na parkiecie pomaga. Może przekombinowałem ale pytałeś się "co jeszcze można zrobić" więc naklepałem co mi do głowy wpadło. Przedmuchy o dziwo się zdarzają "uchach" od zaczepów maskownicy, ich denka odpadają a z tych otworków śwista. Nie wymyśliłem tego, naprawdę tak się zdarza. Też sprawdź w okolicach gniazd, przełączników... Jak umieścisz głośniki to daj pomiędzy nie a płytę pierścień z gumy i silikonu. Polecam zwłaszcza przy oryginalnych ząbkach do płyty które dobrze to się tylko wyrywa. Kable do niskiego to dobry pomysł.

Dodano po 23 [minuty]:

chaka wiesz że te tubki z altusów są też w wersji bez tubek? Bodajże nazywają się 9/80/1 i mają taki krzyżak z przodu z kawałkiem gąbeczki... Wystąpiły np w zg30c
    Co innego gdwk 9/80/1 z dokreconymi tubkami a co innego gdwt 9/80. Jak dorwe cyfraka to zrobi fotki jednych i drugich. GDWT nie nadaja sie do sluchania bez tubek.
  • Poziom 18  
    Moze skombinuje tuner cyfrowy tehnicsa na troszke i zobacze, moja kablowka daje ch*** slaby sygnał :(
  • Poziom 28  
    Jedno i drugie mają te same dupy zamienne i te same membrany gdwt 9/80 można przerobić na gdwk 9/80/1 prze wywalenie tuby i założenie krzyżaka z rozpraszaczem. Tylko nim się te głośniki różnią a wiem bo obydwa mam w tej chwili w naprawie.
    Tubke mozna odkrecic w przypadku takiego patentu jak widac na fotce(bo pomimo tuby jest to gdwk). Z zandego gdwt nie mozna odkrecic tuby bo nie nadaje sie to do sluchania.Ty piszesz o zamianie calego plastiku a ja o odkreceniu tuby tak jak to sam powiedziales.
  • Poziom 28  
    No nareszcie się zrozumieli :) zaraz lecę po cyfrówę bo bez tego nie idzie. To na twoim zdj. i gdwt różnią się właśnie tylko tym plastikiem i są zamienne. Więc można samemu to wykombinować skądś i mamy tanią podmiankę.Zaraz zrobię zdjęcie.

Dodano po 18 [minuty]:

Ja robię taką przeróbkę. Cewka z membranką jest od stx. Brzmi podobno ładnie. Ja w wysokotonówkach nawet się nie wypowiadam bo słyszę do 18khz, dól mam dobry. Moja Iwona jest prowadzącym altem w chórze i robi za melomankę.
  • Poziom 24  
    Altusy najlepiej się nadaja na skrzynki na ziemniaki. I to do piwnicy. W domu strach trzymać takie badziewie.
    łee moj ladniejszy:P Panie ptok zes pan sobie nagrabil:P suchej nitki na tobie nie zostawaia:) Ja tam nie lubie altusow i temat o ich tuningu na hi end mnie smieszy no ale...:p
  • Poziom 24  
    chaka - każdy ma własne zdanie :) A ja swojego niezmienie :)
  • Poziom 28  
    Wiesz co ptok? Kup se alpharda i włóz w drzwiczki od piekarnika.
    A serio to nie przesadzaj, altusy zostały zaprojektowane właśnie na takie półestradowe brzmienie. Jak ktoś słucha takiej muzyki to są w dziesiątkę. A takimi komentarzami możesz kogoś wprowadzić w błąd i pomyśli że altusy to jest badziew ala china. Gusta non... Nikt nie twierdzi że są najlepsze - chodzi o ich specyficzność (no i cenę).
  • Poziom 18  
    Taak? Jak się ktoś czepia jak grają Altusy to chyba nie ma co robić z kasą, bo napada codziennie nas banki :) (chciałbym tak robić!!! :D) i kupuje kolumny za 9999999999999zeta sztuka i słucha muzy dopiero :P Dla mnie są dobre i nie słucham takich co totalnie je krytykują, więc nie ma sie co wysilać :P A tak serio to wiem ze do kolumn hi-end raczej im daleko, ale kto zrobi impreze na jakims b&w czy coś w tym stylu triangle itp???
    Pozdro4all hu lajk altuski :)
  • Poziom 24  
    Co do półestrady to jak najbardziej. Ale nie do domu !!! Można je wstawić na sale balową, albo imprezową. Wszędzie, tylko nie w domu, bo niedość, ze h... wyglądają, to jeszcze dźwięk...