Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DISA i zruzcanie połączeń.

08 Maj 2005 19:12 1169 5
  • Poziom 10  
    Siedzę i kombinuję nie chce wyjść po mojemu :(

Centralka Panasonic KX-TA 616
    Jest zapowiedź:" dzień dobry ... "
    Dzwoniący nie wybiera żadnego numeru.
    Jak ustawić aby połączenie takie było przekierowane pod jeden wewnętrzny, a nie dzwoniło na wszystkich telefonach ?

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Z tego co pamietam to w Panasonicach polaczenia jesli nie wybierze sie numeru w DISA leca na operatora. Wiec sprawdz czy masz zdefiniowanego operatora.
  • Poziom 10  
    Adam T. napisał:
    Z tego co pamietam to w Panasonicach polaczenia jesli nie wybierze się numeru w DISA leca na operatora. Wiec sprawdz czy masz zdefiniowanego operatora.

Defaultowo Operator Jest ustawiony na JACK-01, ale na wszelki wypadek jeszcze jutro sprawdzę.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    WITAM

Należy zmienić przypisanie dla łączy zewnętrznych dla odbioru połączeń.
    Trzeba wskazać na jakie porty ma być skierowany sygnał. Centrala ma w standarcie skierowanie na wszystkich, przy pierwszym powinien być operator lecz nie koniecznie.
  • Poziom 10  
    alkad napisał:
    WITAM

Należy zmienić przypisanie dla łączy zewnętrznych dla odbioru połączeń.
    Trzeba wskazać na jakie porty ma być skierowany sygnał. Centrala ma w standarcie skierowanie na wszystkich, przy pierwszym powinien być operator lecz nie koniecznie.

Czyli zapewne będzie to:
    [408-410] Flexible Ringing Assignment Day/Night/Lunch

A ja wszędzie szukałem pod hasłami przekierowanie z DISA itp. A to nie tędy droga. Ech człowiek się całe życie uczy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam

"DISA" to opcja dla faksa i mozliwości wyboru abonenta wewętrznego, dlatego też standard oprogramowania nie zakłada pracy w trybie"DISA". Jeżeli włączyłeś tą opcję z programem standard to można "dostać zadyszki" chcąc odebrać połączenie. Powodzenia w zmianach programowych dzień i noc jeżeli właczyłeś tryb nocny.