Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak (jaki program) do streamu z danego kanału miksera (PreSonus 24.4.2)

10 Gru 2014 18:52 1086 3
  • Poziom 20  
    Witam,
    Od kilku lat na audycjach na żywo używałem programu edcast do streamu dźwięku na serwer icecast korzystając z karty Delta M-Audio 44. Po instalacji sterownika program icecast wyświetla wszelkie dostępne porty wejściowe (4) do wyboru z których ma korzystać podczas streamu:

Ostatnio nabyliśmy mikser cyfrowy niestety (albo stety) sterownik nie dodaje tych kanałów do "windowsa" tak żeby program edcast mógł wybrać dane kanały z których chce streamować:

I teraz pytanie czy znacie jakiś program/możliwość która pozwoli wykorzystać sterownik PreSonus FireStudio Audio tak abym konkretne dwa kanały np. 21 22 były wybrane w programie i z nich stream do serwera icecast? Tak aby szło po prostu wybrać kanały jak to jest w AdobeAudition:
    Delta M-Audio:
    PreSonus:

Mikser jak w temacie i aha dodał się "Mikrofon PreSonus FireStudio Audio" do urządzeń w Windowsie ale nie mam pojęcia co to jest i jak się ma do kanałów na mikserze.
  • Poziom 20  
    :( Nikt nie zna żadnego takie programu, który pozwala na wybór kanałów tak jak robi to AA i pozwala na stream dźwięku do serwera Shoutcast/Icecast?
    Wiem, że to może dość nietypowy problem ale chciałem już pozbyć się tych Delt no bo powiedźcie sami po jakiego grzyba mam wprowadzać sygnał analogowy z mikrofonów do miksera, który I TAK zamienia sygnał na cyfrowy, potem z powrotem zamieniać na analogowy na wyjściu do miksera i znów wpuszczać w Deltę tylko po bo żeby znów zamienić na cyfrowy. No bez sensu, dodatkowy sprzęt, dodatkowe niepotrzebne przetwarzanie A/C. Skoro już mikser jest cyfrowy to powinno istnieć jakieś oprogramowanie, które wykorzysta bezpośrednio sygnał cyfrowy przetworzony w mikserze i ma opcję streamu do serwerów a'la shoutcast.
  • Poziom 20  
    Heh a widzisz akurat na emisji w radiu używamy cały czas SAM Broadcaster i z niego korzystamy 24/7 i mam na nim skonfigurowany stream z serwerem Icecast działa bez problemu ale nigdy nie podłączałem PreSonusa do niego z racji tego, że no licencja jest na tym komputerze emisyjnym a stream na żywo z innego miejsca niż radio (a to właśnie chodzi mi w tym przypadku) i musi być na innym komputerze niż na którym mamy aktualną licencję na SAMa. Niemniej jednak dzięki za podpowiedź ;) na pewno chociażby z ciekawości czy zadział,a w najbliższym czasie doinstaluje sterowniki PreSonusa na komputerze emisyjnym i zobaczę czy SAM będzie w stanie wybrać konkretne kanały z miksera lub jeśli istnieje zainstaluję jakąś traialową wersję SAMa.