Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co wybrac Cambridge Audio Azur 651R czy Onkyo TX-NR838

radzios30 10 Dec 2014 20:10 3294 28
    radzios30
    Level 8  
    Witam szanownych etuzjastow dobrego brzmienia.
    Jestem tutaj nowy. Postanowilem zalozyc ten watek poniewaz mam problem a nie ma kto mi doradzic.
    Chcialbym kupic amplituner do kina domowego. Mam dylemat,poniewaz po wielu przeczytanych opiniach,artykulach zostaly mi dwa modele do wyboru. Cambridge Audio Azur 651R oraz Onkyo TX-NR838. Oba naleza do wyzszej polki,zwlaszcza cenowej ale Onkyo jest o ponad 1000zl tanszy. Sa tak odmienne od tego co oferuja poniewaz CA nie ma rzadnych wodotryskow typu Wifi,bluetooth,USB,przylacza na gramofon,oraz roznego rodzaju systemow dekodujacych. Ma tylko to czego potrzeba aby wydobyc piekny dzwiek,tak mi mowil Pan w sklepie. Mowil ze Onkyo i reszte teamu japonskiego bije na glowe jesli chodzi o dzwiek. Podobno zbudowany jest z najwyzszej klasy podzespolow no i produkowany wylacznie w Londynie a nie w CHinach.
    Pomozcie mi zdecydowac ktory wybrac? Jak jest z ich awaryjnoscia,wytrzymaja dlugie lata oba? Jaki Wy byscie wybrali z posrod tej dwojki i dlaczego?
    Pozdrawiam i dziekuje:)
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Z jakimi zestawami głośnikowymi to ma grać?
    radzios30 wrote:
    Podobno zbudowany jest z najwyzszej klasy podzespolow no i produkowany wylacznie w Londynie a nie w CHinach.
    Dobry żart. Szkoda że na Azurach, takim malutkim druczkiem pod wyjściami jest napis "made under licence in China".
    phoe
    Level 29  
    Ten Cambridge jest przede wszystkim dużo, dużo mocniejszy, 1400W poboru prądu vs 720W, to samo już mówi za siebie.
    radzios30
    Level 8  
    O kurcze,nie zauwazylem ze tak pisze,rzeczywiscie,masz racje.

Jeszcze nie wybralem glosnikow,a co masz jakies propozycje?

telecaster1951 wrote:
    Z jakimi zestawami głośnikowymi to ma grać?
    radzios30 wrote:
    Podobno zbudowany jest z najwyzszej klasy podzespolow no i produkowany wylacznie w Londynie a nie w CHinach.
    Dobry żart. Szkoda że na Azurach, takim malutkim druczkiem pod wyjściami jest napis "made under licence in China".

Dodano po 2 [minuty]:

phoe wrote:
    Ten Cambridge jest przede wszystkim dużo, dużo mocniejszy, 1400W poboru prądu vs 720W, to samo już mówi za siebie.

No zgadza sie,pobor mocy CA ma olbrzymi no ale co z tego? To wcale nie znaczy ze Onkyo to slabeusz :)
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Jaki masz budżet na zestawy głośnikowe? Chociaż może inaczej. Jaki masz budżet na całość?
    radzios30
    Level 8  
    telecaster1951 wrote:
    Jaki masz budżet na zestawy głośnikowe? Chociaż może inaczej. Jaki masz budżet na całość?

Na calosc mam 10-12tys z mozliwoscia dolozenia 2-3 tysi.

Zestaw Onkyo wyszedl by po regularnych cenach 4880zl taniej niz CA. Wiec to bym przeznaczyl na glosniki.
    phoe
    Level 29  
    Jak to ma być do muzyki + pod KD, to możesz spróbować też z tańszym amplitunerem KD + dodatkową końcówka mocy do stereo.
    radzios30
    Level 8  
    phoe wrote:
    Jak to ma być do muzyki + pod KD, to możesz spróbować też z tańszym amplitunerem KD + dodatkową końcówka mocy do stereo.

Chyba sie nie zdecyduje na takie wyjscie,bo to i tak mi zagra ladnie wiec nie ma co juz kombinowac :)
    phoe
    Level 29  
    No własnie to jest dobre rozwiązanie, bo kupujesz tańszy amplituner KD z bajerami typu USB itp, o ile ci na nich zależy + końcówkę mocy która ci się pozwoli cieszyć muzyką w stereo.
    radzios30
    Level 8  
    phoe wrote:
    No własnie to jest dobre rozwiązanie, bo kupujesz tańszy amplituner KD z bajerami typu USB itp, o ile ci na nich zależy + końcówkę mocy która ci się pozwoli cieszyć muzyką w stereo.

hmm?? Koncowke mocy masz na mysli wzmacniacz hifi+amplituner+bluray?
    phoe
    Level 29  
    Nie.

Masz amplituner KD, do niego w wyjście pre out podłączasz końcówkę mocy stereo, lub 2 mono bloki, do tego kolumny stereo, a resztę kolumn podłączasz bezpośrednio do amplitunera.

Możesz też kupić wzmacniacz zintegrowany i słuchać muzykę np z CD bezpośredni przez ten wzmacniacz z pominięciem amplitunera.

http://sklep.rms.pl/vincent-sp-996-sp996-koncowka-mocy-1x125w - tutaj masz przykład monobloku, musisz takie 2 kupić - dla każdej kolumny frontowej osobny.
    radzios30
    Level 8  
    phoe wrote:
    Nie.

Masz amplituner KD, do niego w wyjście pre out podłączasz końcówkę mocy stereo, lub 2 mono bloki, do tego kolumny stereo, a resztę kolumn podłączasz bezpośrednio do amplitunera.

Możesz też kupić wzmacniacz zintegrowany i słuchać muzykę np z CD bezpośredni przez ten wzmacniacz z pominięciem amplitunera.

http://sklep.rms.pl/vincent-sp-996-sp996-koncowka-mocy-1x125w - tutaj masz przykład monobloku, musisz takie 2 kupić - dla każdej kolumny frontowej osobny.

hmm,no to mi namieszales teraz :)
    phoe
    Level 29  
    Byś musiał przesłuchać sobie jak zagra w stereo np:
    - Denon AVR-X3000 + 2x Vincent SP-996 lub jakaś końcówka mocy stereo
    vs
    - Cambridge Audio Azur 651R czy Onkyo TX-NR838

Wariant nr 1 wyjdzie drożej, ale jak chodzi o to jak to zagra w stereo, powinno być nieporównywalnie lepiej, jeszcze kwestia kolumn jakie będziesz miał do tego, jakbyś na całość przeznaczył 15tyś zł, to już chyba ma sens kombinowanie z końcówką mocy czy monoblokami.
    radzios30
    Level 8  
    phoe wrote:
    vs

Wariant nr 1 wyjdzie drożej, ale jak chodzi o to jak to zagra w stereo, powinno być nieporównywalnie lepiej, jeszcze kwestia kolumn jakie będziesz miał do tego, jakbyś na całość przeznaczył 15tyś zł, to już chyba ma sens kombinowanie z końcówką mocy czy monoblokami.

No musze sie zastanowic i przeliczyc koszty od poczatku a jak nie to zostane przy poczatkowej opcji i wybiore chyba Onkyo,tez mi to super zagra a roznicy moglbym az tak bardzo nie wyczuc.

Dodano po 1 [minuty]:

radzios30 wrote:
    phoe wrote:
    vs

No musze sie zastanowic i przeliczyc koszty od poczatku a jak nie to zostane przy poczatkowej opcji i wybiore chyba Onkyo,tez mi to super zagra a roznicy moglbym az tak bardzo nie wyczuc.

Ewentualnie,zestaw o koncowke mocy rozbuduje w pozniejszym czasie :)
    RMS.pl

Level 26  
    Ja się nie zgodzę, że amplituner + końcówka zagra lepiej od wzmacniacza stereo zintegrowanego. Jakość przedwzmacniacza jest tu elementem kluczowym w dźwięku stereo, a ta w amplitunerze KD leży i kwiczy, mówiąc obrazowo.

Szybciej postawiłbym na jakiś DAC z dobrym wbudowanym przedwzmacniaczem i podłączył pod końcówki mocy w Onkyo, jeśli już chcemy żenić kino i stereo.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    RMS.pl wrote:
    a ta w amplitunerze KD leży i kwiczy, mówiąc obrazowo.
    Panowie, nie mówimy o amplitunerze za 2 tysiące tylko za 7 tysięcy polskich złotych. W takim już stereo jest całkiem dobre. Nie przesadzajmy. Jeżeli autor nie ma zboczenia słuchowego, to mu spokojnie ten amplituner wystarczy.
    Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą. Amplituner KD potrafi dobrze zagrać w stereo, ale żeby to potrafił, musi swoje kosztować.
    radzios30
    Level 8  
    telecaster1951 wrote:
    RMS.pl wrote:
    a ta w amplitunerze KD leży i kwiczy, mówiąc obrazowo.
    Panowie, nie mówimy o amplitunerze za 2 tysiące tylko za 7 tysięcy polskich złotych. W takim już stereo jest całkiem dobre. Nie przesadzajmy. Jeżeli autor nie ma zboczenia słuchowego, to mu spokojnie ten amplituner wystarczy.
    Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą. Amplituner KD potrafi dobrze zagrać w stereo, ale żeby to potrafił, musi swoje kosztować.

No wlasnie,dzieki za ten glos bo juz sie tu pojawily takie pomysly ktore nie sa mi na ta chwile potrzebne,wprowadzaja tylko nie potrzebny zament:)

W tej chwili moj wybor padl na Marantz 6009 + blu-ray 5007. Czekam na sprzet,pozniej proba odsluchu i wybor glosnikow.
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Polecam też zainteresować się HK990 :) Do niego świetnie pasują wysokie modele Klipsch oraz Canton.
    radzios30
    Level 8  
    Rafal_JSN wrote:
    Polecam też zainteresować się HK990 :) Do niego świetnie pasują wysokie modele Klipsch oraz Canton.

Dzieki za podpowiedz.
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Rozejrzyj się konkretnie za Klipsch F-3, nowsze F-30 lub RF-82 bo one świetnie współgrają z tym wzmacniaczem.

Konkurentem dla HK990 może być NAD 375BEE ;)
    phoe
    Level 29  
    NAD 375BEE to stereo, a mówimy tutaj o KD.
    Rafal_JSN
    Level 21  
    Z tego co czytam to autor ma zamiar zastosować opcję podłączenia pod ampli KD, zewnętrznego wzmacniacza/końcówki stereo.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Rafal_JSN wrote:
    Z tego co czytam to autor ma zamiar zastosować opcję podłączenia pod ampli KD, zewnętrznego wzmacniacza/końcówki stereo
    Nie. Autor ma na myśli dobrej klasy amplituner do kina domowego.
    Pomysł odnośnie podłączenia wzmacniacza do amplitunera podrzucił Kolega phoe. Autor nie przychylił się doń.
    Rafal_JSN
    Level 21  
    To polecam AVR760 i Klipsch F-3 Pack.
    radzios30
    Level 8  
    telecaster1951 wrote:
    Rafal_JSN wrote:
    Z tego co czytam to autor ma zamiar zastosować opcję podłączenia pod ampli KD, zewnętrznego wzmacniacza/końcówki stereo
    Nie. Autor ma na myśli dobrej klasy amplituner do kina domowego.
    Pomysł odnośnie podłączenia wzmacniacza do amplitunera podrzucił Kolega phoe. Autor nie przychylił się doń.

Dzieki za wyprostowanie za nim ja to zrobilem. :)

Dodano po 2 [minuty]:

Rafal_JSN wrote:
    To polecam AVR760 i Klipsch F-3 Pack.

AVR-760 raczej przekracza moj budzet,ceny sa dosyc wysokie. Wole zainwestowac w glosniczki i kabelk,efekt bedzie lepszy.
    Firme Klipsch jak najbardziej biore pod uwage jesli chodzi o kolumny:)
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    radzios30 wrote:
    kabelk,
    Kablami to się powinieneś najmniej przejmować. Porządne przewody z miedzi beztlenowej w zupełności wystarczają. Nie ma zauważalnej różnicy pomiędzy kablem o przekroju 2,5 wykonanym z OFC który kosztuje 10zł za metr a takim który mieni się audiofilskim za 200zł za metr.
    radzios30
    Level 8  
    telecaster1951 wrote:
    radzios30 wrote:
    kabelk,
    Kablami to się powinieneś najmniej przejmować. Porządne przewody z miedzi beztlenowej w zupełności wystarczają. Nie ma zauważalnej różnicy pomiędzy kablem o przekroju 2,5 wykonanym z OFC który kosztuje 10zł za metr a takim który mieni się audiofilskim za 200zł za metr.

No wlasnie w salonie audio panowie fachowcy powiedzieli mi ze trzeba bedzie dac porzadne kable ktorych koszt moze wyniesc 1000-2000zl. To pewnie maja na mysli te audiofilskie. Myslisz ze nie warto az tyle kasy ladowac w okablowanie? Pewnie przecietny uzytkownik jakim ja jestem nie wyczuje roznicy w dzwieku moze jakby to byl jakis prfosjonalista muzyk czy cos to wtedy tak. Co o tym myslisz?
    phoe
    Level 29  
    Nawet audiofil tej różnicy nie zauważy, bo jej nie będzie.
    Kabel 2x2,5mm2 OFC(miedź beztlenowa) nic więcej nie potrzebujesz, 10zł za metr która podał kolega wyżej to i tak już zawyżona cena za metr takiego kabla.

http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-jamo-2x2-5mm-szpulka-30m-i4855477189.html
    http://allegro.pl/kabel-przewod-glosnikowy-prolink-ofc-2x2-5mm-i4877881636.html
    Tutaj masz przykłady kabli OFC, że tak powiem znanych firm.
    Banany do tego kup najlepiej i tyle.
    radzios30
    Level 8  
    phoe wrote:
    Nawet audiofil tej różnicy nie zauważy, bo jej nie będzie.
    Kabel 2x2,5mm2 OFC(miedź beztlenowa) nic więcej nie potrzebujesz, 10zł za metr która podał kolega wyżej to i tak już zawyżona cena za metr takiego kabla.

http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-jamo-2x2-5mm-szpulka-30m-i4855477189.html
    http://allegro.pl/kabel-przewod-glosnikowy-prolink-ofc-2x2-5mm-i4877881636.html
    Tutaj masz przykłady kabli OFC, że tak powiem znanych firm.

Dzieki za namiary. Zastanowie sie nad tym,jesli roznicy nie bedzie to po co przeplacac. Ostanio do zestawu mini hifi kupilem kabel firmy Real Cable BM 250 T z miedzia beztlenowa z dodatkiem srebra 2.5mm2 za 36zl/mb