Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pokojowe regulatory 2-funkcyjne (ogrzewanie i klimatyzacja)

10 Gru 2014 21:18 879 1
 • Poziom 9  
  Może podpowiecie, bo przeszukuję cały internet i jakoś nie mogę się natknąć...

  Na wiosnę odbieram mieszkanie w którym zamontowano podłogówkę z 3 strefami (salon i dwie sypialnie). Każda strefa ma regulator pokojowy (akurat planowany bezprzewodowy Kan-Therm K-800005 z dwoma czujnikami - podłogowym i powietrza). 3 Regulatory mają sterować 7 pętlami grzewczymi.

  Już po projekcie wpadłem na pomysł (bo zobaczyłem u kogoś) montażu jednego klimatyzatora kanałowego rozprowadzonego na te 3 pomieszczenia (sterowanie klapami w kanałach + załączanie klimatyzatora jeśli choć w jednym pomieszczeniu będzie za gorąco). Działa to bardzo sprawnie.

  No i szukam regulatorów 2-funkcyjnych, aby można wymienić te K-800005 i sterować zarówno ogrzewaniem jak i klimatyzacją. Problem z tym, że nie bardzo mogę znaleźć. Wszystko co namierzyłem mające 2 funkcje pozwala sterować albo ogrzewaniem, albo klimatyzacją - np. regulatory Euroster. Jeśli dobrze widzę, zworką trzeba wybrać tryb.

  Zna ktoś regulatory dające sygnał załączenia na dwu odrębnych liniach w zależności od funkcji wybranej przyciskiem (lub programu)?
 • Poziom 15  
  Polecam Euroster Q7TXRX Link. Ma możliwość jednoczesnego sterowania i klimatyzacją i ogrzewaniem. W zestawie jest jeden regulator i jeden odbiornik, do pracy z klimatyzacją będzie potrzebny jeszcze drugi odbiornik.
  Jeden ustawia się na chłodzenie drugi na ogrzewanie a w regulatorze można ustawić tryb automatycznego przełączania między nastawami dla grzania i dla chłodzenia. W związku z tym jeżeli temperatury wzrosną powyżej ustawialnej granicy to będzie włączał i wyłączał klimatyzację oczywiście zgodnie z nastawionymi dla niej zakresami temperatur. Jeżeli temperatury spadną poniżej ustawionej granicy to regulator automatycznie zacznie sterować grzaniem (a odbiornik od chłodzenia będzie nieaktywny). Temperaturę graniczną oraz wartość o ile musi spaść temperatura by zacząć sterować grzaniem można ustawiać.
  Wystarczy podłączyć oba odbiorniki do właściwych urządzeń, zaprogramować w regulatorze temperatury i ich zakresy czasowe oddzielne dla chłodzenia i oddzielne dla grzania a następnie ustalić temperaturę graniczną i sterowanie grzaniem oraz chłodzeniem będzie w pełni automatyczne.