Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki piec łazienkowy wybrać?

10 Dec 2014 21:30 1050 4
  • Level 9  
    Witam,
    Stoję przed dylematem wyboru pieca łazienkowego, piec będzie zamontowany w typowej łazience w bloku z płyty, do ogrzania woda w dwóch pomieszczeniach 1. kran w kuchni 2. prysznic/umywalka w łazience. Szukam pieca zapalanego bateryjne (z uwagi na awaryjność hydrogeneratorów).

Na oku mam dwa urządzenia:

1. Termet Termaq Aqua Power G-19-02 cena ok 900zł
    2. JUNKERS MAXI POWER 2 WRDP 11-2B - ok 1000zł

Który z pieców wybrać? na forum jest sporo postów z różnymi problemami z Junkersem od wycieków wody po gaśnięcie pieca itd. Który jest mniej awaryjny i ma bardziej dostępny serwis ? Ogólnie co polecicie w okolicach 1000zł żeby służyło na lata, było możliwie najmniej awaryjne i posiadało porządny serwis w razie "awarii" ?

Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam.
  • Level 36  
    Junkers! To jest najlepsza marka. Jeśli jest prysznic lub niezbyt duża wanna, to WRDP 11-2B, a gdyby była duża wanna, wybrać mocniejszą wersję WRDP 14-2B (cena tylko minimalnie wyższa, nieco większe gabaryty, moc minimalna taka sama jak w mniejszej wersji, ale większa maksymalna - 23,6kW). Ja mam taki piecyk (WRDP 14-2B) - pod koniec lutego będzie miał 4 lata i nie było nawet wymiany baterii (te oryginalne okazały się wyjątkowo trwałe). Jest oszczędniejszy niż ten, który miałem poprzednio (PG-6). Ta mniejsza wersja (WRDP 11-2B) jest już naprawdę małogabarytowa i gdy w łazience jest prysznic będzie optymalnie dobrana (większego nie trzeba). Owszem, ten silniejszy zapewniłby jednoczesny pobór wody z kuchni i łazienki, ale prawie nigdy nie czerpie się równocześnie ciepłej wody z 2 punktów. Hydrogeneratory rzeczywiście są awaryjne, więc najlepiej jest zastosować Junkersa na baterie.
  • Level 9  
    Dziękuję za odpowiedź, poczytałem też wieczorem trochę i w sumie jestem zdecydowany na Junkersa, mam nadzieję, że dbanie o sprzęt (przegląd/konserwacja raz na jakiś czas) uchronią przed mankamentami z jakimi zmagają się niektórzy użytkownicy, a ponad to jako, że mam rzut kamieniem do Lublina to i zaplecze serwisowe jest porządne.

Pozostaje tylko dobrać wymiar bo w sumie tylko to mnie ogranicza.

Junkers MAXI POWER 2 WRDP 11-2B

Junkers MAXI POWER 2 WRDP 14-2B

Reasumując dwa powyższe prócz różnicy w cenie ok 200zł różnią jedynie maksymalną mocą ?
  • Level 28  
    Termet! To jest najlepsza marka.
    Porównaj ceny części i serwisu po gwarancji. Każde urządzenie kiedyś się zepsuje.
    Zadzwoń do Junkersa i zapytaj o termin przykładowej naprawy podgrzewacza. I czy mają daną część na stanie magazynowy....

Ja mam podgrzewacz u siebie G19-02 electronic od 2004 i jedyną naprawą był wyciek po 10 latach użytkowania. Wymiana pokrywki i przepony za 95 zł i po sprawie.
    Zapytaj ile taka rzecz kosztuje w Junkersie i czy to samemu kupisz... w Termecie tak. I jak masz jakieś zdolności do majsterowania też sam wykonasz :D
  • Level 18  
    Zbigniew
    Porównując piec z przed trzydziestu lat, do najnowszych modeli term gazowych trudno nie znaleźć oszczędności oraz komfortu użytkowania.
    A jeśli chodzi o wydajność, to przy instalacji trójnikowej ciężko osiągnąć komfort przy jednoczesnym laniu wody do wanny i np. zmywaniu, chyba że ustawisz wysoki płomień.
    Jednak faktycznie samą wannę napełnisz szybciej.
    Tak czy tak, warto wiedzieć ilu i jakich serwisantów masz w okolicy i ten aspekt trzeba wziąć pod uwagę, czy Termer, czy Junkers , czy Vaillant...