Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon PIXMA IP3600 - Kontrolki mrugają na przemian 10 razy - tryb serwisowy.

dawidowskis 10 Dec 2014 21:37 2277 4
    dawidowskis
    Level 12  
    Witam.
    Mam problem z Canon PIXMA IP3600. Kontrolki mrugają na przemian - pomarańczowa zapala się w tym cyklu 10 razy. Wprowadziłem drukarkę w tryb serwisowy, program serwisowy ją wykrywa na wszystkich wersjach Service tool zarówno pod Windows XP jak i 7, ale kiedy wciskam test print wyskakuje komunikat - Funkcja została zakończona - i żadnej reakcji. Wciskam MAIN i znów funkcja zakończona, wciskam PLATEN wyskakuje - error:001. Otwierałem drukarkę z myślą, że pewnie elektronika jest zalana pigmentem, ale jest sucha, nawet sam pampers nie jest jeszcze mocno nasiąknięty pigmentem. Macie jakieś inne propozycje rozwiązania problemu?
    LuigiAldente
    Level 9  
    Ostatnio miałem ten sam problem z IP4600. Okazało się że głowica uszkodzona - do wymiany. Podobno w tych Canonach głowice są bardzo czułe na kiepskiej jakości atrament. Moja wyzionęła ducha na ActiveJet. Wszelkiego rodzaju moczenie czyszczenie itd nic nie dało. Nie opłacała się wymiana głowicy i drukarka poszła na elektrośmieci.
    User removed account
    User removed account  
    LuigiAldente
    Level 9  
    Aż tak mocno w drukarkach nie siedzę. Moja odsłużyła swoje 2 lata z hakiem. Drukowała tylko czarno - białe fotki RTG. Rozstałem się z nią bez żalu. Kupiłem kolejnego Canona. Dzięki za podpowiedź.
    User removed account
    User removed account