Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung RB29FSRNDSA - przelozenie drzwi i brak nagwintowania otworow

10 Gru 2014 22:54 17397 3
  • Poziom 12  
    Przelozenie drzwi na druga strone w lodowce Samsunga to istny koszmar.

Samsung dolaczyl do mojej lodowki az dwie(!) rozne instrukcje zmiany kierunku otwierania drzwi. Co z tego kiedy jedna gorsza od drugiej (momentami sprzeczne). Obie sa malo precyzyjne (np. mowia zdejmij oslone przewodow wyswietlacza, ale nie ma juz ani slowa jak ja trzeba zdjac, juz nie mowiac ze moja lodowka nie ma w ogole zewnetrznego wyswietlacza), co gorsza zawieraja oczywiste bledy (na rysunku x miejsce oznaczone czerwona linia...., problem w tym ze na tym rysunku nic nie jest oznaczone czerwona linia), zdjecia sa wielkosci znaczkow pocztowych, a do tego samsung podaje sprzeczne informacje (wg instrukcji podczas tej operacji mozna polozyc lodowke na tylnej sciance, wg informacji ze strony www nie mozna i dopuszczalne jest jej przechylenie jedynie o 45 stopni, a wg wiadomosci email z serwisu samsunga jednak mozna) i zawieraja ewidentnie bledne tlumaczenia z angielskiego calkiem zmieniajace sens zdan (chyba tlumaczyl to jakis student polonista, ktory nigdy takiej operacji w zyciu nie wykonywal).

Do tego konstrukcyjnie nie wiem jak mozna skomplikowac tak prosta w innych lodowkach rzecz (mnostwo plastikowych oslon, delikatnych, nie wiadomo czy nie pekna przy zdejmowaniu, mocowanie dolnego zawiasu od strony podlogi, trzeba unosic lodowke itd).

Jednak przy oddrobinie pokombinowania i poglowkowania wydawac by sie moglo, ze z problemem mozna sobie poradzic (drzwi udalo mi sie powoli ale na szczescie bez przeszkod zdjac). Az do momentu kiedy trafilem na punkt mocowanie dolnego zawiasu w nowym miejscu - po lewej stronie. Otoz fabryczne otwory nie sa nagwintowane. Efekt - sruby wchodza do 1/3 glebokosci i nie ma sily by je mocniej wkrecic (na tyle na ile widac jest tam warstwa twardego plastiku a pozniej jakis polyskujacy metal).

Pytanie wiec do osob co z tym zrobic, bo serwis samsunga odsyla mnie z jednego miejsca w drugie i do niczego na razie to nie prowadzi (juz nie wspomne, ze po otrzymaniu odpowiedzi od samsunga dodatkowe informacje nalezy wyslac przez formularz www z linka z pierwotnego maila, ale dopuszczalna dlugosc odpowiedzi to... 13 znakow ups). Dodzwonic sie do serwisu tez ciezko (choc w moim lokalnym jeden pan obiecal ze sie zajmie sprawa, wiec jakas mala nadzieja jest).

Moge oczywiscie sam nagwintowac otwory, ale boje sie troche by sie nie wbic w cos, w co nie powinienem. Moglbym tez kupic sruby o identycznej srednicy i sprobowac z uzyciem klucza je wkrecic (wtedy bedzie wieksza sila). Generalnie jednak spodziewalbym sie, ze sruby powinny wchodzic bez problemu (po drugiej stronie wchodza jak w maslo). Tym bardziej, ze zadna z dwoch instrukcji nie mowi nic o koniecznosci gwintowania otworow (jest tylko mowa o wkreceniu z uzyciem srubokreta - jest nawet na poczatku lista narzedzi, ktore sa potrzebne do takiej zamiany i gwintownika nie ma).

Moze ktos z was byl w podobnej sytuacji i jesli tak, jak rozwiazal ten problem?

Na razie zaglada mi w oczy widmo swiat bez lodowki (starej juz nie mam, nowa ma zdjete drzwi upps). A czas potrzeby na zabawe, maile itd. tez jest juz calkiem spory.

Dzieki za pomoc.

Swoja droga zmiana kierunku otwierania drzwi to podrecznikowy przyklad "operacyjnej niedoskonalosci na kazdym kroku".
  • Poziom 12  
    Moze komus sie przyda, wiec napisze kilka slow, jak skonczyla sie historia...

Otoz rozmowy z centralnym serwisem Samsunga przypominaly filmy Barei i sceny co mi Pan zrobi skoro nie mamy panskiego plaszcza.

- Nie moge wkrecic srub po drugiej stronie.
    - Niech pan sobie sam wywierci otwory.
    - Jak to wywierci? Instrukcja nic nie mowi o wierceniu.
    - My nie robimy otworow po drugiej stronie, bo nie kazdy klient przeklada drzwi i nie chcemy, by dziury szpecily lodowke.
    - Panie przeciez te otwory sa od strony podlogi, zupelnie ich nie widac.

Lepiej bylo z lokalnym serwisem. Niestety powiedziano mi, ze moga to zrobic za oplata tylko, bo inaczej samsung im nie zaplaci. Dodatkowo dowiedzialem sie, ze tym rejonie lodowki jest tylko pianka i nie powinienem nic uszkodzic.

Zrobilem wiec zgodnie z porada i recznie nagwintowalem otwory. Lodowka pracuje odpukac juz prawie miesiac i mam nadzieje, ze nic sie nie bedzie dzialo.

Podsumowujac nie polecam lodowek Samsunga, jesli ktos chce przekladac drzwi. Usluga platna kosztuje 150 zl (ta sama miejscowosc, gdzies 10-15 minut jazdy ode mnie do serwisu, ponoc jesli dalej, jest drozej).

Z tego co znalazlem w necie, Amica identyczna sytuacje traktuje jako wade produkcyjna i wysyla serwisanta gratis.... W praktyce nie sprawdzalem.
  • Specjalista AGD
    ken-wawa napisał:

Otoz rozmowy z centralnym serwisem Samsunga przypominaly filmy Barei i sceny co mi Pan zrobi skoro nie mamy panskiego plaszcza.

Bo oni po koreańsku nawijają... :)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Rzeczywiście przełożenie nie jest proste ale głównie ze względu na instrukcje samsunga. Oryginalna to tragedia (wersja elektroniczna jest na elektrodzie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2808570.html) Przybliżenie na 600% i można liczyć piksele ale dalej nie da się zgadnąć jak element ma być ustawiony...

Na szczęście znalazłem inna i tam przynajmniej obrazki są normalnej wielkości (w załączniku)

Ogólnie tez chciałem się podzielić informacjami po świeżej zmianie kierunku otwierani drzwi.
    Pierwsze to zdjęcie plastikowej górnej listwy. Generalnie strasznie delikatnie się do tego zabierałem i mnóstwo czasu zabrał mi prawy zaczep. Dołączam fotkę żeby każdy wiedział z czym ma do czynienia samsung RB29FSRNDSA - przelozenie drzwi i brak nagwintowania otworow samsung RB29FSRNDSA - przelozenie drzwi i brak nagwintowania otworow

Kolejna "nakrywka" (w instrukcji z forum z punktu 13 podpunkt 3) która jest po lewej stronie u góry. Trzeba ja lekko nacisnąć w prawym górnym rogu a w wąską szczelinę która w wyniku tego powstanie wcisnąć np ostrze z nożyka do tapet a później to podważyć. Tyle moich uwag jeśli chodzi o plastiki.

Co do braku otworów na lewy dolny zawias to ja poradziłem sobie w następujący sposób:
    Najpierw krzyżakiem przebiłem miejsce w którym maja przyjść śruby a później wkręciłem do końca same śruby z zawiasów środkowych (są trochę jak gwintowniki bo końcówka jest zeszlifowana z 3 stron). Trzeba było użyć przy tym trochę siły ale poszło bez problemu. Po takim zabiegu śruby z zawiasu dolnego wchodzą bez problem ale przed ich wkręceniem trzeba pamiętać ze trzeba przełożyć nie tylko "zawias sworzniowy" na podstawie zawiasu ale tez przełożyć plastikowy element który z tym "współpracuje" i jest pod drzwiami zamrażarki (pod drzwiami lodówki tez jest taki element i go tez przełożyłem ale nie widzę żeby on z czymś współpracował na zawiasie środkowym (ale to już mnie nie interesuje)). Później trzeba już przykręcić zawias środkowy, wsunąć na niego drzwi i dopiero wtedy można przykręcać zawias dolny (ja go w sumie najpierw nałożyłem sobie na drzwi).

Jeszcze kwestia uszczelek. Nie rozumiem w którym modelu trzeba je obracać ale ja wyszedłem z założenia ze jeśli czymś się prawa strona od lewej różni (ja nie widzę różnicy) to trzeba je przełożyć a jeśli nie trzeba ich przekładać to znaczy ze strony są takie same i ich przełożenie niczego nie zepsuje ;)

Lista lodówek do których jest instrukcja w załączniku Samsung - RB31FSRNDSA, RB29FSRNDWW, RB29FSRNDSA, RB31FERNBSS, RB29FERNDSA, RB31FERNDSS, RB31FERNDEF, RB29HSR2DWW, RB29FERNCSS, RB29FERNCWW, RB31FSRNDSS, RB31FERNDSA, RB31FERNBSA, RB31HSR2DSA, RB31FERNCSS, RB31FERNCSA, RB31FDRNDSS, RB31FSRNDWW, RB31FERNDBC, RB31FDRNDSA, RB29HSR2DSA