Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford new holland 8340 96r brak hydrauliki

10 Gru 2014 23:11 4809 11
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z hydrauliką w Fordzie 8340 podczas orki jak podniosłem pług i chciałem obrócić zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju skrzyni i przestała działać hydraulika , wspomaganie działa jazda też , ale lekko czuć poślizg.NA wyświetlaczu od podnośnika pokazał się błąd 16 czy ktoś miał coś podobnego , lub mógłby mi coś poradzić .

Dodano po 13 [minuty]:

Dodam jeszcze że wspomaganie działa bez problemu
  • MetalWork
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Witam, są trzy filtry, zmieniłem je we wrześniu, oleju nie :-( Wyglądał na niedopracowany, bo filtry też były roczne, a traktor kupiłem we wrześniu z Francji.
  • MetalWork
  • Poziom 6  
    bardzo dziękuje za informacje jutro sprawdzę i zobaczę
  • Poziom 6  
    sprawdziłem ciśnienie jest 3 , wyskoczył błąd 24 na podnośniku :?:
  • Poziom 33  
    24 oznacza że należy zrobic kalibracje podnośnika.
    Ta kontrolka skrzyni biegów to swieci nadal?
    W Twoim ciągniku wspomaganie kierownicy i biegi są na tym samym obwodzie(i tej samej pompie zębatej).Ten sam obwód smaruje/chłodzi tez sprzegło wom-u.
    Z drugiej pompy(tłoczkowej, o zmiennej wydajności) zasilany jest podnośnik,hydr. zewnetrzna i poprzez zawór redukcyjny sprzegło wom-u,blokada tylnego mostu i przedni napęd.Pompa ta zasilana jest olejem przez pompe zebatą zasilającą(pompy tłoczkowe zle znoszą zasysanie oleju, muszą byc umieszczane ponizej poziomu oleju w skrzyni a jesli jest to nie mozliwe jak w tym ciagniku zasilane są olejem poprzez pompe zebatą cisnieniem ok 3 bar.
    Sprawdz dokładnie co nie działa,wtedy mozna będzie wydedukowac czy nie ma ciśnienia w hydraulice czy problem jest tylko ze sterowaniem tych obwodow.
  • Poziom 6  
    wspomaganie działa , biegi działają ,ale zaczęły coś dziwnie działać wcześniej nie było problemów a teraz zawsze nie załączą , a w ogóle jak zimny jest , muszę wyłączyć stacyjkę i włączyć i znowu działa ,i czuć poślizg sprzęgła ,biegi przełącza bez problemu , nie działają gniazda hydrauliki i ramiona :cry:
  • Poziom 6  
    dzięki za info widzę że sam nie dam rady tego ogarnąć mam gościa co tym się zajmuje tylko słabo u niego z czasem więc muszę czekać :|
  • Poziom 6  
    Panowie wystarczyło wyregulować ciśnienie na pompie ;-)