Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA? - Różnica między 2 datami wyrażana w godzinach

wolfau 10 Gru 2014 23:15 918 8
  • #1 10 Gru 2014 23:15
    wolfau
    Poziom 10  

Proszę o pomoc w przeskoczeniu problemu, którego mi niestety przeskoczyć sie nie udaje. Mam 4 kolumny z danymi w xls. Data_od, godzina_od, data_do, godzina_do. Łączę data_od & godzina_od w 1 kolumnę, to samo robię z data_do i godzina_do i chciałbym najlepiej jakąś sprytną formułą uzyskać liczbę godzin między tymi 2 połączonymi datami. Czy znacie na to jakiś sposób? niestety nie potrafię sobie z tym poradzić, funkcję dat i czasu zawsze były dla mnie niezbyt jasne. Oczywiście czytałem przykład z pomocy technicznej Office, ale tam takiego życiowego - brak ;(

Dla ułatwienia - załączam plik. Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.

Janek

0 8
  • #2 10 Gru 2014 23:28
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Czas w Excelu to liczby, które się dodaje, odejmuje... Często wystarczy zmiana formatowania (liczbowe, czas w rożnych konfiguracjach). Aby zamienić czas na liczbę dziesiętną, trzeba pomnożyć przez 24.

0
  • #3 14 Gru 2014 22:24
    wolfau
    Poziom 10  

OK - rozumiem proszę Szanownego Kolegi, ale gdy formatuję dane wg formatu daty (tj Ty *2001-03-14), i również godzinę wg tj Ty wg formatu niestandardowy gg:mm - komórka z sumą daty + godziny zwraca błąd #ARG!. Czy Kolega Wie może dlaczego? no pardonsik, ale ja się w innych obszarach obracam ale nie potrafię sobie z tym poradzić... pewnie dla Kolegi kretyńsko proste, ale zaciąłem się i ni huhu... ;(

Janek

0
  • #4 14 Gru 2014 22:45
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Najprawdopodobniej, wpisane wartości nie są datą/czasem w "rozumieniu" Excel'a. Potrzebny plik z przykładem.

0
  • #6 16 Gru 2014 09:15
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Cóż, daty są tekstem (spróbuj zmienić format). Wystarczy wejść (F2) i wyjść (Enter) z edycji komórki, żeby to skorygować.

0
  • #7 18 Gru 2014 21:12
    wolfau
    Poziom 10  

Moderatorzy zazwyczaj nie robią sobie jaj z pacjenta, więc coś w tej radzie pewnie jest. Jednak nic to nie daje. Ten problem mnie najwyraźniej przerasta.

Samo wejście w tryb edycji poprzez F2 i klepnięcie ENTER nie zmienia u mnie absolutnie nic.

Czy może chodzi Ci o to, aby wejść w datę i zapisać w formacie rrrr-mm-dd?

Zwykle po dacie występuje spacja, ale nawet jej usunięcie nic nie zmienia. Proszę o jakąś radę dla ludu pracującego... Cały plik ma ok. 120 MB więc klepanie tych 2 kolumn też nie wchodzi w rachubę :)

Janek

0
  • #8 18 Gru 2014 23:16
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

wolfau napisał:
    Moderatorzy zazwyczaj nie robią sobie jaj z pacjenta
    Oj tam, raz się zdarzyło :)
    Noo, ale u mnie to działa. Widać mój Excel jakiś "mądrzejszy" czy co? Będę musiał przyjrzeć mu się bliżej... Co on sobie myśli!

Nie działa "z palca", spróbuj makrem go
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0