Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Syma S107G - Brak ładowania po wymianie akumulatora na większy

10 Gru 2014 23:31 1176 3
  • Poziom 11  
    Witam
    Mój helikopterek przez dłuższy czas nie był używany i najprawdopodobniej padł w nim akumulator. Postanowiłem więc dokonać wymiany. Na Allegro znalazłem większy niż standardowy (240mAh zamiast 150mAh).
    Po wymianie bez problemu helikopter wzniósł się i nawet dość długo latał (dłużej niż było to na standardowym aku gdy jeszcze chodził).
    Kiedy ponownie chciałem go uruchomić, podłączyłem ładowarkę USB i zauważyłem dziwne zachowanie - po podpięciu do helikoptera nie zgasła całkowicie, lecz przygasła tylko, by po minucie-dwóch zaświecić się w pełni tak jakby proces ładowania się zakończył.
    Przy próbie lotu okazuje się niestety, że model nie wznosi się, jest w stanie kręcić śmigłami przez niecałą minutę by po tym czasie przestać reagować na pilota...
    Czy dla większych aku potrzebna jest zmiana kabla-ładowarki?
    A może da się jakoś sprawdzić czy ładowanie jest prawidłowe?
    Próbowałem ładowania zarówno z portu USB w kompie a także podłączając ładowarkę do zasilacza z wyjściem USB (taki od telefonu) a także z "pilota"...
  • Poziom 22  
    Na YouTube znalazłem coś takiego:

Opublikowany 7 wrz 2012

Syma S107 Battery Mod

15 minutes of flight time using 350mAh Li-Poly battery.
    The charge time was 90 minutes using supplied USB cable and Logic3 dual USB charger.

Może Twoja ładowarka jest za słaba. Czy po próbie ładowania nowego akumulatora ładuje jeszcze ten dotychczasowy?
  • Poziom 11  
    Powodem zmiany akumulatora było to że nie chciał on się już praktycznie ładować... przynajmniej tak mi się wydawało. Ponieważ przez kilka miesięcy był on nieużywany i mógł się rozładować poniżej zalecanego poziomu stwierdziłem że pewnie padł. Proces ładowania wyglądał normalnie - po podpięciu do helikopterka ładowarka gasła, potem po jakimś czasie zapalała się "oznajmiając" zakończenie procesu.
    Model był w stanie po takim ładowaniu latać ale trwało to tyle co wzniesienie się pod sufit i potem tracił moc i opadał na podłogę.
    Teraz zaczynam podejrzewać ładowarkę, że jest z nią coś nie tak... szczególnie że samo ładowanie wygląda inaczej (tak jak pisałem w poprzednim poście)
  • Poziom 41  
    Sprawdzone - Może coś być z ładowarką lub akumulatorkiem, po wyłączeniu wyłącznikiem zasilania helikoptera i podłączeniu, włączeniu ładowarki pali się światłem cały czas dioda po naładowaniu zwiększa się jasność świecenia diody ładowarki.
    Akumulatorek 240 mAh.

Okrągłe gniazdo ładowania z boku występuje w S107N