Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompakt za ok. 1000zł - co kupić?

Marticore 11 Dec 2014 00:17 1059 3
 • #1
  Marticore
  Level 7  
  Hej.
  Zastanawiam się nad kupnem nowego aparatu. Mój aktualny to Fujifilm Finepix S2500HD. Niestety po 4 latach używania go stwierdziłam, że "napęd" na 4 baterie + jego gabaryty nie bardzo się sprawdzają w praktyce. Zwłaszcza, że jakość zdjęć nie jest do końca zadowalająca, zwłaszcza w niesprzyjającym świetle. No i system mi zaczyna szwankować.
  Zatem pytanie - jaki jest najlepszy aparat kompaktowy w okolicach 1000zł, który będzie robił przyzwoite zdjęcia i filmy? Nie zależy mi na genialnym trybie automatycznym, bo często robię zdjęcia na manualu, ale przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości w sztucznym świetle/półmroku, zwłaszcza z dobrą stabilizacją, bo przy moim Fuji niestety byle drgnięcie sprawia, że zdjęcie się do niczego nie nadaje. A w sprzyjającym świetle to wiadomo, że nawet komórka zrobi dobre zdjęcie. ;)
  A, no i aparat oczywiście ma być MAŁY.

  Patrzyłam na różne modele z serii superzoomów Sony, ale jakoś mnie nie przekonują. Myślałam też o jakimś Panasonicu Lumiksie w tym progu cenowym. A do Fujifilmów się trochę zraziłam.
  Jakieś propozycje? :)
 • #2
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Olympus XZ-10 lub powyżej 1000zł XZ-1, XZ-2. Z filmami ma niestety jeszcze problemy.
 • #3
  przemo-lukas
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Ale raczej każdy aparat w niedogodnych warunkach z podwyższonym ISO musi szwankować. :) Czym większa matryca, tym łatwiej to "zatuszować". Więc może warto zainteresować się "bezlusterkowcami"? Tym bardziej, że nastawy manualne są Tobie znane. :) No i koniecznie statyw. Ja jako "stabilizacji" używam właśnie statywu i możliwie najniższego ISO plus wężyk spustowy lub wyzwalanie "zwłoczne" w korpusie.
 • #4
  Marticore
  Level 7  
  Tylko że właśnie w tym rzecz, że ja nie mam zamiaru robić "pro" zdjęć nocnych za pomocą statywu, chcę po prostu aparat, który dobrze utrwali moment w różnym świetle bez zbytnich rozmazań itp. :D
  Zastanawiałam się nad Samsungiem NX1100 a propos bezlusterkowców (wiem, że jest też NX2000, ale dotykowy ekran mnie nie przekonuje), ale brak wizjera i "doczepiana" lampa trochę mi nie pasują. Poza tym nie wiem czy z tym całym obiektywem nie będzie miał za mocnych gabarytów.

  A Olympus XZ-1 wygląda nawet obiecująco. ;)