Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara N1 99r 1.8 8v Kombi

11 Gru 2014 13:32 804 4
  • Poziom 2  
    Witam was i proszę o pomoc . Pewnego dnia chcąc odpalić samochód Citroen xsara 1.8 8v 99r kombi był padniety całkowicie akumulator kiedy podłączyłem prostownik swieciły sie kierunkowskazy ( Nie mrygał ciągle świecił) Usłyszałem ze pod kierownicą bzyczał przekaźnik ich tam kilka wymieniłem go na drugi o tych parametrach lecz nie ma kierunków ani awaryjnych , nie działaja szyby elektryczne , na drugi dzień szyby zaczeły działać lecz nie na długo poźniej znów kiedy wymieniłem nastepny przekaźniki dmuchawa przestała włożyłem tamten dmuchawa działa nie mam juz pomysłów doradzano mi ze to wina zwarcia instalacji lecz nic innego sie nie dzieje , jeszcze ze cos z komputerem powiedzcie moze slyszeliscie o takiej sytułacji i byście mogli cos poradzic
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wymiana, to nie naprawa. A gdzie sprawdzenie instalacji?
    Problemem kierunkowskazów może być manetka.

Do sprawdzenia główne punkty masowe i zasilania.
  • Poziom 2  
    Ok, czyli co mogę sprawdzić w 1. kolejności?
  • Poziom 35  
    Sprawdź masę która powinna być na skrzyni i na podłużnicy.
    Poprowadź swój wzrok wzdłuż przewodu akumulatora od klemy "-" dokąd idzie.
    Bezpieczniki pod maską, tam idzie główny "+" na cały osprzęt.
    Potem masy które masz w samochodzie, pod kierownicą.

Jak będzie dalej skrzeczeć przekaźnik od kierunków, to rusz delikatnie manetkę. Jak znikną to manetka albo do "naprawy" lub wymiany.
  • Poziom 23  
    Odłącz akumulator od auta i dobrze go naładuj, później podłącz go i wtedy sprawdź czy wróciło do normy,możliwe że alarm lub centralny zamek ześwirował.