Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr - RS Elektronika # 6

konrad123456 11 Gru 2014 16:36 3243 8
  • O autorze
    konrad123456
    Poziom 15  
    Specjalizuje się w: mechatronik
    konrad123456 napisał 231 postów o ocenie 234, pomógł 4 razy. Mieszka w mieście Jaworzno. Jest z nami od 2009 roku.
  • IGE-XAO
    andrzejlisek
    Poziom 28  
    Dlaczego jest ważne, żeby bezpieczniki były ceramiczne, a nie szklane? W jednym i w drugim jest drucik, który się przepala przy zwarciu i tworzywo obudowy nie wpływa na działanie bezpiecznika i ani szkło, ani ceramika nie przewodzi prądu.
    Tomekkoko
    Poziom 15  
    Bezpieczniki szklane mogą się rozpaść? Ceramiczne zazwyczaj pozostają w całości?
  • IGE-XAO
    Tomekkoko
    Poziom 15  
    Myślę, że za tą cenę to chyba musi, ze sobą reprezentować jakość.
    Ja natomiast mam pytanie o sporo tańszy multimetr, UNI-T UT139C.
    Kosztuje na portalach około 170-180zł. Dla amatora, chyba trudno coś lepszego znaleźć z True RMS i automatycznym wybieraniem zakresów?
    adamekp
    Poziom 15  
    Ja mam tylko jedno zastrzezenie do autora, na ktore wielokrotnie zwracano nam uwage w szkole i na studiach. Nie kable tylko przewody. O kablach mowa w energetyce. To takie samo porownanie korka z bezpiecznikiem :-) Jesli juz przekazywana jest wiedza to niech bedzie nienagannej jakosci.
    vankej
    Poziom 16  
    nie wiem do jakiej szkoły chodziłeś ale to był stracony czas:)
    -Kabel elektryczny – rodzaj przewodu elektrycznego izolowanego, jedno- lub wielożyłowego, otoczonego wspólną powłoką.
    -Przewód elektryczny – element obwodu elektrycznego służący do prowadzenia prądu elektrycznego wzdłuż określonej drogi.
    adamekp
    Poziom 15  
    vankej napisał:
    nie wiem do jakiej szkoły chodziłeś ale to był stracony czas:)
    -Kabel elektryczny – rodzaj przewodu elektrycznego izolowanego, jedno- lub wielożyłowego, otoczonego wspólną powłoką.
    -Przewód elektryczny – element obwodu elektrycznego służący do prowadzenia prądu elektrycznego wzdłuż określonej drogi.

To byl bardzo ciekawy okres i nie żałuje "straconego" czasu. Wiedz że wikipedia nie jest dla mnie dobrym miejscem do zdobywania wiedzy, bo mogłeś ten wpis umieścić także i Ty :-) Tak jak pisalem w pewnych kręgach rożnica pomiędzy korkiem a bezpiecznikiem nie istnieje. W sumie o co kruszyć kopie to niuans na który pewnie nikt nie zwraca uwagi a filmiki są naprawde ciekawe.
    vankej
    Poziom 16  
    nie jestem pewien czy porównanie kabla i przewodu można porównać do bezpiecznika i "korka" bo z tego co mi wiadomo to w elektrotechnice nie występuje coś takiego jak korek