Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem hp 640c nie drukuje

gajos3 08 Maj 2005 20:42 1364 9
  • #1 08 Maj 2005 20:42
    gajos3
    Poziom 12  

Witam
    Mam problem z drukarka hp640c. Cartridge nie zatrzymuja się na swoim miejscu wlaczam drukarke i jest taki długi sygnal po czym pojemniki z tego zlego miejsca suna się w prawo do konca i uderzaja i wracaja powrotem jakies 10cm od prawej srony się zatrzymuja. Gdy chce cos wydrukowac bierze papier i zatrzymuje się gdy jyz jest początek kartki zaczyna wtedy prugac pomaranczowa kontrolka naciskam ja i nic. Drugi przypadek to gdy podnosze klape pojemniki wyjeżdżają na srodek i nie wracaja z powrotem. Co mam robic???? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Dodam ze mam jeden nowy pojemnik nie oryginalny a kolorowy jest pusty

0 9
  • #2 08 Maj 2005 21:01
    WiesiekU
    Poziom 21  

Kłopot z "parkowaniem" może być spowodowany uszkodzonym kardridżem. Załóż inny komplet (mogą być nawet puste). Miałem coś podobnego też w 640-stce.

0
  • #3 08 Maj 2005 21:27
    merkurus
    Poziom 21  

Na 99% to któryś wkład jest walnięty.

0
  • #4 08 Maj 2005 21:31
    Kazik
    Spec od drukarek

1) Wymien kartridze w celu weryfikacji uszkodzenia ktoregos z nich
    2) Wyczysc stripencoder (w tym przypadku raczej profilaktycznie)

0
  • #5 09 Maj 2005 19:34
    gajos3
    Poziom 12  

a co to jest ten stripencoder???? sorki ale ja nie obeznany w temacie chodzi o ta rurke co po niej jezdzi ta karetka z kartridzami????

0
  • #6 09 Maj 2005 19:57
    merkurus
    Poziom 21  

to ta tasiemka co wchodzi do karetki

0
  • #7 10 Maj 2005 21:30
    gajos3
    Poziom 12  

dzieki za odpowiedzi a czy to mozliwe zeby walnely 2 kartridze na raz???? bo sprawdzalem na innej drukarce i nie dziala ani z jednym ani z drugim:( a czy przyczyna mogl byc zbyt gruby papier????

0
  • #8 10 Maj 2005 23:15
    OlekR
    Poziom 14  

Witam,
    Miałem problem z podobną drukarką (690c) - miała dokładnie takie same objawy. Konieczne okazało się rozkręcenie całej karetki.
    Styki z taśmy były dociskane za pomocą silikonowych podkładek. Należało włożyć pod te podkładki kawałek grubego bristolu tak, by styki były lepiej dociśnięte do kartridża. Po tym zabiegu drukarka ruszyła od razu i nadal działa poprawnie.
    Pamiętaj, że drukarka nie ruszy z 1 kartridżem. Muszą być 2, nawet puste.
    Gruby papier nie powinien powodować takich problemów
    Pozdrawiam

0
  • #9 12 Cze 2005 17:32
    ajni
    Poziom 20  

Moja drukarka rusz ale bez czarnago pojemnika, więc na sam kolor można drukować. Bez koloru nic. I tu mam pytanko które piny trzeba zewrzeć żeby oszukać drukarke że jest zamontowany kolor. Padł mi kolorowy pojemnik nie wykrywa go więc po drukowaniu, a nigdzie ni moge dostać nawet pustego. Pomóżcie.

0
  • #10 20 Lis 2005 11:26
    gajos3
    Poziom 12  

problemem okazał się zepsuty pojemnik z kolorowym tuszem. Zakupiłem nowy i wszytko jest OK pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów