Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

suzuki vitara - Swiatła w pługu śnieżnym sterowane z przekaźników

11 Gru 2014 16:52 1848 4
  • Poziom 2  
    Witam, proszę o konsultacje co do mojego pomysłu... Do vitary jest będzie przymocowany pług śnieżny oczywiście będzie on demontowany jak nie będzie potrzebny i moim zadaniem jest to żeby podczas gdy będzie pług zamontowany zrobić tak żeby nie świeciły światła mijania tylko oświetlenie które jest w pługu. Mam taki pomysł:

zadziała to tak jak powinno? halogen bedzie świecił normalnie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  

87A - światła mijania
    87 - halogen
    86 - sterowanie z przełącznika w kabinie
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    dodatkowy przełącznik w kabinie czy ten od świateł ? bo góra zażyczyła sobie bez dodatkowych przełączników w środku. i dlatego chce zrobić tak żeby przy wpięciu kostki z pługa automatycznie włączały się światła na pługu a w samochodzie gasły.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Wykorzystaj piny we wtyczce, weź napięcie dodatnie ze świateł mijania sprzed przekaźnika do sterowania przekaźnikiem, taka "zworka" :)

Przewód od pinu 30 do gniazda, a we wtyczce zworka z kabelka, żeby napięcie wróciło przez gniazdo drugim przewodem do pinu 86.
  • Poziom 2  
    Kumiem... na osobnym obwodzie sprzed przekaźnika ciągne do kostki i w momencie podpięcia zamknie się obwód i zadziała elektromagnes i przełączy na swiatła w pługu;)... coś mi takiego świtało wcześniej tylko chciałem zużyć mniej przewodu stąd moje pytanie;D dzięki