Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hyundai tucson - przy przyspieszaniu i hamowaniu gasnie

akamix21 11 Dec 2014 20:14 5694 13
    akamix21
    Level 7  
    Witam!
    Mam nietypowy problem, a mianowicie auto hyunadi tucson 2.0 crdi przy przyspieszaniu (nie zawsze) gasnie oraz przy hamowaniu to samo. Bledow brak (raz pokazalo w pamieci bledow nieszczelnosc ukladu paliwowego) czujniki powymieniane na listwie pompka w baku robi cisnienie. Jest taki maly problem iz przy gwaltownym hamowaniu na pompie wstepnej cisnienie z 2 barow spada czasem do 1 bara. Nadmieniam ze filtry sa wymienione. Macie jakies pomyslyyy???
    fuelinyourblood
    Level 35  
    W Tucsonach był recall na odpadajaca farbe w zbiorniku. Syf zatykał pompe pod zbiornikiem i filtr. Stad niskie cisnienie przed filtrem. Recall polegał na wymianie całego układu paliwowego. Tj zbiornik, przewody pompa listwa i wtryski.

Dostan sie do zbiornika (wyjmij koszyk) i zobacz czy nie masz syfu w srodku?
    akamix21
    Level 7  
    dzieki z gory za odpowedzi.
    Kolego wlasnie ze nie ma syfu... strasznie dziwny objaw jest bo nie zawsze przy hamowaniu i przyspieszaniu odetnie mu zaplon... przy hamowaniu cisnienie na wstepnej pompce z 2 barow spada na 1 i go odcina
    fuelinyourblood
    Level 35  
    powinno byc 2 bary cały czas. wiec mozliwe ze masz cos z przewodami i paliwo zasysane jest z powietrzem?

Dziura w przewodzie ssacym?

A vjak masz full to tez tak jest?
    akamix21
    Level 7  
    jest 3/4 no ale przy naglym przyspieszaniu trzyma twardo 2 bary, wtryski jak nowki, elegancko pali silnik ladnie pracuje....
    fuelinyourblood
    Level 35  
    czyli masz nieszczelnosc w srodku zbiornika i przy niskim stanie łapie powietrze. stad niskie cisnienie i gasnie.
    akamix21
    Level 7  
    no ale jak? jak w tym momencie jest w 75% zapelniony?
    fuelinyourblood
    Level 35  
    i co ? dalej gasnie? mimo ze cisnienie jest dalej 2 bary?

jak ty mierzysz to cisnienie?

manometr przed filtrem i na trasie?
    akamix21
    Level 7  
    dokladnie jak mowisz wszystko testowane na trasie, manometr jest zamontowany miedzy pompka a filtrem

Dodano po 48 [sekundy]:

cisnienie sie zachowuje jak wyzej tu napisalem przy napelnbionym zbiorniku do 75%
    fuelinyourblood
    Level 35  
    i masz te 2 bary cały czas?

jezeli tak to szukaj usterki gdzie indziej?
    akamix21
    Level 7  
    wlasnie ze sie waha raz jest 2 bary raz 1.... nwm czy czasem ktos jak montowal pompe w baku czy czegos nie pomylil
    fuelinyourblood
    Level 35  
    tzn czego? pompa jest na zewnatrz.
    akamix21
    Level 7  
    wymiana na oryginalna pompe pomogla na usuniecie usterki pozdrawiam!
    MAN PROBLEM
    Level 9  
    Witam, tydzień temu poczytałem wasze problemy i usunąłem usterkę gasnącego Hyundaia Tucsona podczas hamowania.
    Pół roku temu mechanik mi wymienił pompkę w zbiorniku na jakiś zamiennik, trochę powycinał plastikowe osłony, ale założył, no ale sam. gasł przy hamowaniu jak miałem pół zbiornika paliwa, a jak był cały pod korek, to nie gasł.

Wymieniłem całą pompkę w zbiorniku razem z pływakiem na oryginał i jest wszystko dobrze.

Pozdrawiam.

Proszę dbać o pisownię. Treść poprawiłem. [MS]