Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diagnostyka sieci w celu zgłoszenia do Netii

titolr10 11 Gru 2014 20:28 693 0
  • #1 11 Gru 2014 20:28
    titolr10
    Poziom 12  

Witam :)
    Mam problem z serwerem googla. Usługi typu gmail czy wyszukiwarka google w niektórych godzinach (różnie, z przewagą godzin popołudniowych) działają bardzo powoli. Czasem także zdarza się na youtube. Wszystkie inne serwisy działają bez problemu. Sprawdzałem na dwóch niezależnych komputerach i dwóch systemach - problem jest ten sam. To raczej wyklucza jakieś robaki w systemie.

Chciałbym przeprowadzić jakąś diagnostykę, żeby wysłać to netii. Szkoda czasu na dzwonienie i wykonywanie poleceń w stylu "Wyłącz i włącz komputer".

Zrobiłem już 20sto minutowe skany winMTR dla dwóch witryn, oto wyniki:

Diagnostyka sieci w celu zgłoszenia do Netii

Wykonywałem też polecenia ping, tracert i pathping. Oto wyniki:
    Diagnostyka sieci w celu zgłoszenia do Netii Diagnostyka sieci w celu zgłoszenia do Netii

Czy możecie polecić jeszcze jakieś programy? Ewentualnie inny sposób na sprawdzenie winMTR? Czy taki log wystarczy, żeby pokazać im problem? Czy może warto jakiś film nagrać? Ewentualnie może znacie rozwiązania tego problemu?

EDIT: Dodam także, że przez jakiekolwiek proxy wszystko działa świetnie :) Jest jakiś program/strona która mierzy prędkość łącza do konkretnej strony? Patrząc po pingach i na proxy, zdaje mi się że problemem nie jest utrata pakietów, tylko słaba prędkość do konkretnych stron. Nie wiem czy Netii wystarczy filmik który to udowadnia, więc proszę o pomysł w jaki sposób udowodnić to jakimiś logami.

0 0