Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BPT-21 - Brak łączności nadajnik-odbiornik w termostacie

mackowiakp 11 Gru 2014 20:30 501 1
  • #1 11 Gru 2014 20:30
    mackowiakp
    Poziom 9  

Posiadam w odziedziczonym mieszkaniu radiowy sterownik czeskiej produkcji typu BPT-21. Mam instrukcję obsługi ale napisana jest niby w języku polskim, tylko tłumacz chyba nie był specjakistą ani od języka czeskiego ani polskiego ;-)

Efekt mam następujący. Na wyświetlaczu sterownika pali się cały czas napis BAT zamiast wyświetlać czas. Oczywiście baterię wymieniłem na nowa, ale cały czas jest to samo. Naciskam klawisz TEST, co powinno spowodować włączenie i wyłączenie pieca ale nic takiego się nie dzieje.

Na odbiorniku cały czas świeci się czerony LED "Zakłócenia". Oczywiście resetowałem ale po pewnym czasie czerwony LED pali się znowu.

W tej chwili sterownik, a właściwie ta jego część która połączona jest kablem z piecem (Termet MiniMax) przełączyłem na tryb manualny bo tylko w tej pozycji piec grzeje no tyle że sterować trzeba ręcznie.

Pytanie do Kolegów. Czy macie jakieś doświadczenie z tym sterownikiem a jeszcze lepiej, jeżeli ktoś mógłby opisać mi jak go uruchomić bo po 2 dniach ślęczenia i googlania jestem już zupełnie załamany. Szczególnie przyszłym rachunkiem za gaz.

Bardzo będę wdzięczny za jakąś podpowiedź

0 1
  • #2 06 Lip 2015 09:09
    mackowiakp
    Poziom 9  

Kupiłem po prostu nowy sterownik firmy KEMOT. Załatwiło problem ;-)

0
  Szukaj w 5mln produktów