Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PeriUSBoost - ładowanie telefonu z akumulatora lub baterii

mi_ma 11 Gru 2014 20:53 6279 0
  • PeriUSBoost - ładowanie telefonu z akumulatora lub baterii

Poniżej chciałbym zwrócić uwagę na niewielki, ale pożyteczny projekt. Jest nim mała ładowarka USB o nazwie PeriUSBoost, zasilana z zewnętrznego akumulatora. Pedro (autor projektu) pamięta czasy, gdy naładowana Nokia 3310 pracowała bez potrzeby ładowania przez około tydzień. Obecnie dla niektórych smartfonów wyzwaniem bywa praca choćby jedną dobę. Tym bardziej problem baterii zaczyna być odczuwalny na wyjazdach. I z pomocą przychodzi nam tutaj poniższe urządzenie. Ładowarka zbudowana jest w oparciu o układ LTC3426 - konwerter DC/DC. Obudowa SOT-23, oraz konieczność zastosowania zaledwie kilku zewnętrznych pasywnych elementów, pozwoliła na zaprojektowanie niewielkiej płytki. Poza prostotą budowy oraz niewielkimi rozmiarami ładowarka ma jeszcze jedną zaletę. Otóż za pomocą odpowiednio dobranych rezystorów można regulować maksymalny pobór prądu z akumulatorów. W efekcie autor próbował ładować telefon z dwóch baterii AA przy maksymalnym natężeniu prądu 0.5A i próbę zakończył sukcesem (akumulator telefonu został naładowany do pełna). Poniżej schemat i kilka zdjęć.

PeriUSBoost - ładowanie telefonu z akumulatora lub baterii
    PeriUSBoost - ładowanie telefonu z akumulatora lub baterii PeriUSBoost - ładowanie telefonu z akumulatora lub baterii

Źródło http://peritronics.wordpress.com/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 742, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.