Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana szybki podgrzewaczem plus klej LOCA samsung

11 Gru 2014 21:40 7245 12
  • Poziom 7  
    Witam. Pare dni temu przypadkowo w ręce wpadł mi podgrzewacz, separator do ekranow. Kiedyś miałem okazje wymianiac cztero krotnie dotyk w samsungu s2 z czego raz pekl mi wyswietlacz ale wtedy odklejałem za pomocą suszarki, nożyka i innego rodzaju "dziadostwa" natomiast teraz do seperatora zakupiłem odpowiednie narzędzia wraz z drutem molibdenowym ale trenujac na uszkodzonym wyświetlaczu (na szczęście) pękł mi. Czy ktoś z praktykujących metody wymian dotyków takim właśnie sprzętem mógłby mi udzielić kilku dobrych porad jak separować dotyki w samsungach? na jakich temperaturach , na co uważać , jak radzić sobie z drutem który pęka co chwila, jak aplikować klej itd? wiem że zanim będę mógł próbować podejść zdecydowaną ręką do odklejania szybek uszkodzę spokojnie kilka wyświetlaczy ale chciałbym ryzyko zminimalizować licząc na pomoc doświadczonych "kolegów" z forum.
  • Poziom 29  
    Ja podgrzewam na 100-120 stopni. Ile grzać? musisz wyczuć ja ile miękknie stary klej. Zaczynaj odklejać zawsze od góry (na dole masz przeważnie taśmę z podświetleniem przycisków)
    Drut nie pęka jeśli masz odpowiednią temp kleju i delikatnie podważoną starą szybę. Co do klejenia... najlepiej zaopatrzyć się w formy do klejenia samego LCD z szybą. W tym wypadku konieczne jest odklejanie LCD od korpusu. Ilość kleju musisz wymierzyć metodą prób i błędów. Powodzenia.
  • Poziom 21  
    Przy odklejaniu trzeba również uważać na taśme od LCD. Najlepiej zobaczyć na YT przed rozklejaniem gdzie takowa się znajduje.
  • Poziom 7  
    120 stopni i nic się nie dzieje z wyświetlaczem ? wydaje sie być sporo ale jeśli to zdaje egzamin to może warto spróbować. to gdzie są taśmy itd to wiem bo jak wspomniałem już to robiłem tylko zdarza się że zawsze jakiś wyświetlacz pęknie natomiast tutaj chciałbym po prostu dowiedzieć się jakie techniki, sposoby posiadacie:) na pewno jest kilka "myczków" gdzie uszkodzenie lcd można zminimalizować ale jak zostało wyżej napisane może temperatura 120 stopni będzie sednem sprawy.
  • Poziom 29  
    Tylko nie przesadź... 1-2min i odklejaj, kiedy stygnie to znowu 1-2min i tak do końca.
  • Poziom 7  
    a z autopsji...czy czesto wam sie zdarza że wyświetlacz mimo wszystko pęka z niewiadomych przyczyn ?
  • Poziom 12  
    Ja wypracowałem sobie taką technikę

Grzeje temperatura 75 stopni najpierw zdejmuje szybę, ale nie za pomocą drutu tylko używam LCD Opener od Multi-Com (wcześniej używałem podobnego starego sitka do BGA) Szybę zawsze zaczynam odklejać od góry obojętnie czy taśma na dole S3 czy u góry S4 itp zawsze odklejam od góry. Samo zwalenie szyby to jakieś 3-5 minut w zależności jak bardzo strzaskana jest. Potem czyszczę sobie stary klej z LCD jak jeszcze jest w ramce bo jest sztywniejszy i trudniej go uszkodzić, następnie wyjmuje LCD z ramki też za pomocą LCD Opener wiadomo czyszczę dokładnie i kleje potem pod lampe na 5 minut wyjmuje z formy z grubsza wycieram nadmiar kleju od spodu i wkładam znowu pod lampe drugą stronę na chwilę potem dokładne czyszczenie izopropanolem żeby dobrze trzymała taśma dwustronna i wklejam spowrotem w ramkę. Z czasem można dojść do wprawy i taka operacja wymiany szybki zajmuje około 20-30 minut z przerwą na papierosa w czasie jak sie utwardza klej :D
  • Poziom 7  
    i przy 75 stopniach nie ma problemu z odklejeniem? duzo bylo nieudanych prob?
  • Poziom 9  
    Ja grzałem suszarką do 70 stopni. (Note I)
    Udało się ale zajęło mi to 30 min albo może i trochę więcej.
    Zaczynałem od góry i powoli przesuwałem się ku dołowi.
    Teraz tylko się zastanawiam czym dokładnie oczyścić LCD.
    Rozpuszczalnik? może coś innego?
  • Poziom 29  
    Delikatnie podgrzana loca schodzi nawet palcem : ) a do dokładnego usuwania kleju polecam preparat loca separator.
  • Poziom 32  
    zolwik1985 napisał:
    Witam. Pytanko do Was czym dociskacie Lcd w formie bo zdarzają mi się przypadki, że po wklejaniu go ponownie w ramke szybka wystaje za klawiszem home albo przy taśmie do podłączenia Lcd z płytą?

Wydaje mi się że zbyt grubo podklejasz LCD do ramki lub szybę na brzegach do ramki.