Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagrzewnica olejowa do 1000zł do komory lakierniczej

grabkaster 11 Gru 2014 21:44 2715 6
  • #1 11 Gru 2014 21:44
    grabkaster
    Poziom 13  

witam

chcę zakupić nagrzewnicę olejową do ogrzewania małej komory lakierniczej i mam zapytanie czy obojętnie jaką kupię i się nada czy są jakieś różnice?

Obawiam się tego że jak wiadomo jak się coś maluje to są rozpuszczalniki w powietrzu i żeby z takiej nagrzewnicy nie poszła iska bo wiadome z czym to się wiąże.

Nie znam dokładnej zasady działania takich nagrzewnic nigdy z taką nie miałem do czynienia więc proszę o pomoc

0 6
  • #2 11 Gru 2014 22:54
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Jeśli ma to być iskrobezpieczne to kocioł olejowy POZA lakiernią i grzejniki wewnątrz.

1
  • #3 14 Gru 2014 09:59
    Jacek79
    spec od auto-elektro

A producent komory jaką zaleca?

0
  • #4 14 Gru 2014 11:48
    Serwis Kotłów
    Poziom 18  

potrzebujesz:
    1. kocioł + nagrzewnica kanałowa wodna
    lub
    2. nagrzewnica kanałowa elektryczna

Nawiew powietrza z góry do dołu + odpowiednia wymiana powietrza+ nadciśnienie + filtry.

Nagrzewnica olejowa czy grzejniki będą ładnie podrywać wszystkie pływy w pomieszczeniu.

Chyba że planujesz głównie zająć się drobnymi naprawmi - wtedy może lepiej zainwestować w mały przenośny promiennik gazowy elektryczny?

1
  • #5 14 Gru 2014 15:52
    grabkaster
    Poziom 13  

mówię tu o komorze którą wykonuje samodzielnie do wykonywania drobnych napraw lakierniczych gdyż mam dość malowania jakiś zaprawek w warsztacie na którym mam 100x więcej pyłków na posadzce mam beton który pylił. Więc zdecydowałem się na budowę małej komory wypłytkowanej i oddzielonej od warsztatu i teraz właśnie wychodzi kwestia ogrzania tej komory w sposób bezpieczny nie muszę tam mieć 50 stopni wystarczy mi kiedy na dworze będzie minus 15 stopni bym tam miał 15 stopni. Wymiar tej komory 7x3,8 wys 3,5

0
  • #7 29 Gru 2014 20:59
    grabkaster
    Poziom 13  

dziękuje. Wyszło na piec CO z palnikiem na olej przepalony płaszczem wodnym zamiast wody idzie powietrze które się ogrzewa i idzie na pomieszczenie nadmuchowo

0