Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak niskich tonów w kolumnach Altus 200

11 Gru 2014 23:39 1350 3
  • Poziom 9  
    Witam. Dzisiaj sobie kupilem od dawna upragnione dwie sztuki altus200 i podpialem je jako kolumny frontowe do zestawu kina domowego yamaha rx-v361 i zaczal sie problem,gdyz z altusow wydobywa sie tylko sopran! W ustawieniach kina wypróbowalem wszystkich mozliwych opcji,poniewaz myslalem ze tam jest problem ale okazalo sie ze to nie to. Mozliwe ze ten amplituner nie jest odpowiedni.Prosze doradzcie mi co ewentualnie dobrac z amplitunerow bo zalezy mi na kwesti kina,lub wzmaka bo jeszcze istotniejszy jest dla mnie odluch przy muzyce.kwote jaka chce przeznaczyc to 1200zl. z gory wielkie dzieki za pomoc
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Tani amplituner KD, więc to było do przewidzenia.
    Wiesz że aby uzyskać spójne brzmienie w kinie domowym, to wszystkie zestawy głośnikowe muszą pochodzić z jednej serii?
    Jeżeli masz kupione A200, to pozostaje Ci kupić wzmacniacz stereo. Amplituner KD nie ma sensu.
    Może być sprzęt używany? Z nowych nie ma dużego wyboru np. Denon PMA 720, ale z używek można wybrać coś znacznie lepszego.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Niestety te tanie amplitunery kinowe nie są w stanie ruszyć membranami i dobrze napędzić dużej wielkości kolumn, a jak piszesz nawet takich średnich, a kinówki Yamahy często się tu pojawiają. Oglądając film tak to nie przeszkadza bo jest subwoofer, ale do muzyki się nie nadają.
    Ten Denon 720 to dobry wybór, ta radę i większym kolumnom, da kopa i nieco ciepła, przy okazji nieco uspokoi górę pasma altusów, podobnie jak Nad C326 pomyśl też o wzmacniaczu Pioneer A30, lub mocnym Yamaha as700.
  • Poziom 9  
    wielkie dzieki panowie za pomoc.pozdrawiam