Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG GR-242MF - Świeci, a nie chłodzi ani nie mrozi

tomek9459 12 Gru 2014 15:10 1710 2
  • #1 12 Gru 2014 15:10
    tomek9459
    Poziom 9  

Witam,
    po ostatnim odmrażaniu lodówka odmówiła posłuszeństwa.
    W środku oświetlenie działa więc napięcie jest.
    Sprężarka nie startuje (NR 62LAEG) chcę ją sprawdzić na krótko, nie jestem pewien do końca jak, jest tam jakiś termistor albo coś w ten deseń co prawdopodobnie robi za starter (P330MC) wchodzi do niego jeden na wsuwce kabel wychodzą dwa otwory na bolce w kompresorze.
    Jeżeli odepnę go i podłącze osobno do samej sprężarki z zupełnie osobnej wtyczki jeden kabel do wsuwki w sprężarce a drugi w miejsce tego startera i zewrę na chwilę te dwa bolce gdzie wpina się ww "starter" bądź jak on się tam nazywa to powinno zaskoczyć? lodówka ma już trochę życia za sobą ale nie było z nią żadnych problemów więc dziwne żeby tak nagle kompresor się skończył.
    Proszę o odp.

Dodano po 3 [godziny] 51 [minuty]:

Ok sprężarka sprawna ale działa tylko kiedy ją zasilę z zewnątrz czyli jakaś elektronika.
    Idąc dalej mam jakiś przekaźnik czasowy albo coś w tym guście, TMDE-706SC, Ale wygląda na dobry nic nie wytarte, styki przeczyszczone powinien grać,
    może jakiś termostat no bo skoro nie startuje nic to coś to chyba musi odcinać niech się ktoś wypowie.

0 2
  • #2 12 Gru 2014 21:40
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam.
    Dobrze kolega kombinuje, ten,,przekaźnik,,TMDE-706SC to jest timer do cyklu odszraniania parownika, jest tam silniczek który odlicza czas do odszraniania. Po zakończeniu tej operacji przechodzi na tryb pracy sprężarki .Może jest coś z tym zegarem i stoi on w miejscu.Powinna być tam ręczna regulacja nastawy(pokrętło na śrubokręt lub coś w tym stylu).

Dodano po 1 [minuty]:

Jest tez tam ,,zwykły,, termostat może w nim jest problem

0
  • #3 13 Gru 2014 18:10
    tomek9459
    Poziom 9  

Podszedłem do tematu od drugiej strony wszystko inne sprawne a okazało się że to ten termostat padł ale przy okazji sprawdziłem większość innych gratów, powymieniałem uszczelki itp. A ten timer rozebrałem na atomy, sprytne ustrojstwo ale sprawne. Dzięki .
    Temat uważam za zamknięty

0