Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór głośników do amplitunera Sony STR-D665

12 Gru 2014 15:39 987 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich!

Ostatnio wpadł w moje ręce amplituner Sony STR-D665. W związku z tym, poszukuję teraz głośników, które będą do niego muzycznie pasować.

Plan jest prosty:
    - podłączyć adapter Denon DP-200USB do wejścia PHONO
    - ustawić parę głośników w strefie B
    - nagłośnić pokój o rozmiarze 20m2, dwie ściany drewniane, dwie kamienne, panele podłogowe
    - słuchać głównie klasycznego rocka i bluesa

Mój budżet to około 2-3000PLN, głośniki mogą być nowe lub używane.

Dodatkowe założenia:
    - lubię posłuchać również metalu w różnych postaciach, ale to z innych nośników (CD/DVD)
    - w perspektywie dokupię zestaw 5.0 do ustawienia w strefie A i użycia do kina domowego

Bardzo proszę o porady, co będzie pasować.

Pozdrawiam!
  • Poziom 29  
    Chcesz wydać na kolumny 3000zł i podłączyć je do budżetowego amplitunera 5.1? One zagrają na nim jak budżetowe kolumny za 500zł. Ten amplituner nie nadaje się kompletnie do stereo, 200W przy 5 kanałach.

Jedyne sensowne rozwiązanie to kupić wzmacniacz stereo + kolumny do niego.
    2 strefy pozwoli ci spokojnie nagłośnić większość wzmacniaczy stereo, ale będzie w obu strefach leciała ta sama muzyka.
  • Poziom 2  
    @phoe, dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to tak, tak zamierzałem zrobić. Głównie ze względu na to, że amplituner mam i nic mnie nie kosztuje. W związku z tym, cały budżet mógłbym przeznaczyć na kolumny.

W dalszym rzucie mógłbym wówczas kupić dobry wzmacniacz stereo, a amplituner pozostawić do obsługi telewizora i 5.1.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że mam się nie przejmować amplitunerem tylko kupić kolumny, które będą pasować pod mój rodzaj muzyki i pomieszczenie, a później dobrać pod nie wzmacniacz?