Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór głośników do amplitunera Sony STR-D665

pibis 12 Dec 2014 15:39 1158 2
    pibis
    Level 2  
    Witam wszystkich!

Ostatnio wpadł w moje ręce amplituner Sony STR-D665. W związku z tym, poszukuję teraz głośników, które będą do niego muzycznie pasować.

Plan jest prosty:
    - podłączyć adapter Denon DP-200USB do wejścia PHONO
    - ustawić parę głośników w strefie B
    - nagłośnić pokój o rozmiarze 20m2, dwie ściany drewniane, dwie kamienne, panele podłogowe
    - słuchać głównie klasycznego rocka i bluesa

Mój budżet to około 2-3000PLN, głośniki mogą być nowe lub używane.

Dodatkowe założenia:
    - lubię posłuchać również metalu w różnych postaciach, ale to z innych nośników (CD/DVD)
    - w perspektywie dokupię zestaw 5.0 do ustawienia w strefie A i użycia do kina domowego

Bardzo proszę o porady, co będzie pasować.

Pozdrawiam!
    phoe
    Level 29  
    Chcesz wydać na kolumny 3000zł i podłączyć je do budżetowego amplitunera 5.1? One zagrają na nim jak budżetowe kolumny za 500zł. Ten amplituner nie nadaje się kompletnie do stereo, 200W przy 5 kanałach.

Jedyne sensowne rozwiązanie to kupić wzmacniacz stereo + kolumny do niego.
    2 strefy pozwoli ci spokojnie nagłośnić większość wzmacniaczy stereo, ale będzie w obu strefach leciała ta sama muzyka.
    pibis
    Level 2  
    @phoe, dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to tak, tak zamierzałem zrobić. Głównie ze względu na to, że amplituner mam i nic mnie nie kosztuje. W związku z tym, cały budżet mógłbym przeznaczyć na kolumny.

W dalszym rzucie mógłbym wówczas kupić dobry wzmacniacz stereo, a amplituner pozostawić do obsługi telewizora i 5.1.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że mam się nie przejmować amplitunerem tylko kupić kolumny, które będą pasować pod mój rodzaj muzyki i pomieszczenie, a później dobrać pod nie wzmacniacz?