Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet orange neostrada i adsl/adsl2+

12 Gru 2014 15:53 1290 9
  • Poziom 31  
    Jest sobie firma X, która internet ciągnie od pomarańczowego stwora - Orange ADSL. Ostatnio coś zaczęło się psuć i zaczęły pojawiać się braki internetu. Technik wysłany przez nich stwierdził, że modem już nie daje rady ponieważ to jest ADSL a aktualnie podobno obowiązuje ADSL2+. Objawy to częste braki internetu spowodowane brakiem synchronizacji.

I pytanie. Ile w tym racji i jeśli tak to, który modem/router polecacie do takiego zabiegu ?!
  • Poziom 12  
    Czy jakieś strony w ogóle działają? Maiłem ostatnio przypadek u klienta, że miał livebok-sa chyba 3.0 nową umowę z nimi. Działay tylko nie które strony, bo w loginie jaki wpisali było tak " przykład@neostrada/ipv6 Pan z infolini powiedział mi, żeby skasował /ipv6. zapytałem dlaczego? odpowiedział mi, że jeśli to będzie w loginie to nie będzie zawsze działać. jest to przypisane do większy prędkości internetu w orange. Nie wiem czy to Ci pomoże ale jest to bardzo ważne
  • Poziom 26  
    Polecenie przejścia z IPv6 na IPv4 jest głupotą. Na dodatek proponowaną przez operatora. Masakra.

Skoro technik twierdzi, że modem nie daje rady to niech nie ściemnia tylko wymieni na inny model (Funboxa np.). Albo niech naprawią linię...
  • Poziom 31  
    Problemów jest kilka:
    - nie mam jak zajrzeć na aktualny modem gdyż nikt nic nie wie a infrastrukture dopiero poznaje bo nie ja ją zakłądałem
    - jak internet nie działa to poprostu nie działa
    - modem jest nasz a nie ich
    - dzis bede podkladac pentagama - ciekawe co to da ...
  • Poziom 16  
    Mam obecnie identyczny objaw tyle że w Gdyni. Zgłaszałem już kilkanaście razy. brak możliwości logowania się modemu/routera, problem z synchronizacją, prędkość jak za czasów modemów dodzwanianych. Był technik, sprawdził kable, podłączył swój modem, objaw ten sam. Zdradził mi jednak tajemnicę którą skrywa orange, że mają przepełnione centrale do których podłączają klientów. I teraz będzie walka z wiatrakami :)
  • Poziom 34  
    Wstaw statystyki z routera obejmujące SNR, tłumienie (Attenuation), błędy CRC, modulację, itp.
  • Poziom 31  
    z wielką przyjemnością, jednak nie mam nic odnosnie tego aktualnego routera, nie wiem pod jakim IP go znajde, dhcp nie rozdaje, a o hasle do admina to moge tylko pomarzyc :D

j/w ja tą infrastrukture przejalem po kims innym i caly czas ucze sie jej ;x
  • Poziom 16  
    skoro nie rozdaje dhcp to wejdź na jakiś komp i zobacz konfigurację sieci. Będziesz miał adres bramy chociaż. Ale bez hasła do routera to niewiele to pomoże. Zrób reset routera i skonfiguruj go pod siebie.
  • Poziom 31  
    heh, to nie takie proste gdyż modem stoi pomiedzy ISP a routerem cisco ktory rozdaje DHCP :)

SWIAT - ADSL - CISCO - LAN

Nie znam adresacji ADSL ani Cisco od strony ADSL
    Znam adresacje Cisco od strony LAN ale bez hasla to mi na ch ....

ADSL - CISCO chyba mają ustawioną na sztywno adresacje, resetować ustawień nie chcę bo jeszcze od czas do czasu działa a do cisco chyba bede musial sprobowac podejsc z kablem konsolowym. moze na konsole nikt nie zalozyl hasla :D

A taka rozkminka. Czy bym był w stanie złapać pakiety gdybym zrobił taki patencik

ADSL - tutaj dokladam HUB ( nie switch'a ) - CISCO
    I odpalic sniffer - wydaje mi sie ze powinienem wtedy zlapac pakiety ktore lataja pomiedzy adsl/cisco i moc odczytac naglowki pakietow ip src/ip dst - czy sie myle ?