Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

defro optima komfort plus 20 -

12 Gru 2014 19:38 3855 11
  • Poziom 9  
    Mam problem z kotłem grzewczym defro optima komfort plus 20, gdy jest zimny piec wskazuje temperature w granicach 30, a pownien 0.
    Gdzie znajduje sie czujnik temperatury i czy to jest problemem, piec jest jeszcze na gwarancji i nie wiem czy moge sam wymienic?
    Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.
  • Poziom 39  
    Z Twojej wypowiedzi nikt nic nie zrozumie. Napisz po ludzku, zrozumiale i bez błędów. Kocioł powinien mieć 0 stopni rano ??? Dobrze się czujesz?
  • Poziom 9  
    Napisalem teraz zrozumiale.
  • Poziom 32  
    A czy masz zerową temp. wody w instalacji?
  • Poziom 39  
    aanneekk napisał:
    Mam problem z kotłem grzewczym defro optima komfort plus 20, gdy jest zimny piec wskazuje temperature w granicach 30, a pownien 0.

Gdybu wskazywał "0" to byś miał problem. temp zimnego kota jest porównywalna z temp. pomieszczenia lub lekko wyższa i to normalne . Czyli wygaszony rano zwykłe powinien pokazywać 20-25 stC. Chyba, że ten kocioł masz zainstalowany na dworzu...
  • Poziom 9  
    Ja jestem zielony w sprawach palenia w piecu (mieszkałem w bloku teraz przeprowadziłem się do domu jednorodzinnego i wszystkim zajmuje sie teściowa :)
    Wszystko okazało się tak jak piszecie, temperatura na zimnym piecu po lewej stronie (temperatura kotła)w granicach temperatury pomieszczenia. Po prawej temperatura zadana 65. Przyjechał fachowiec ocenił, ze wszystko jest dobrze, lecz od wczoraj coś jest nie tak, w nocy włączył się alarm, na wyświetlaczu komunikat temp za duża. Teściowa wyłączyła piec z sieci. Rano chciała rozpalić w piecu i temperatura kotła skakała w górę do 75, później spadała do 50, albo 65 spadła do 52. Nie wiem co się dzieje. Czy mogła uszkodzić gdzieś czujnik temperatury poprzez czyszczenie.
    Czy macie tez pomysł jak mam ustawić piec i jak palić, aby palił tak jak powinien, bo narazie jest tak, ze tesciowa nałoży drzewa rozpali sie, właczy do sieci i piec utrzymuje temper
    ature zadana 65st, nic więcej nie włacza żadnych funcji. Nie wiem czy to jest poprawnie.
    Jesli cos niezrozumiale napisalem to dajcie znac, bo tak jak pisalem nie znam sie kompletnie.
    Ps. Piec jest jeszcze na gwarancji.
  • Poziom 32  
    Mile widziane były by zdjęcia zamontowanego kotła i naczynia oraz instalacji w kotłowni.
  • Poziom 32  
    Kocioł nie podlega gwarancji. Patrz instrukcja obsługi ; warunki gwarancji pkt. 16.b i 17,b.
    Może był w nocy brak prądu i kocioł zagotował. Odpowietrz pompę i sprawdź czy działa zawór różnicowo -zwrotny (ten z kulą). Sprawdź ilość wody w naczyniu.
  • Poziom 9  
    Prad był, kocioł sie nie zagotował, bo nie bylo tyle drewna w srodku (zasypany na noc był węglem). Wszystko działa, pompa nie zapowietrzona. Nie wiem gdzie jest problem.
  • Poziom 9  
    Serwis odpowiedzial, ze powodem skoku temeperatury jest zepsuty czujnik pod sterownikiem. Serwis niestety tego mi nie wymieni i bede musial zrobic to sam (oni mi przysla sterownik). Czy ktos sie orientuje czy taka wymiana jest skomplikowana?
  • Poziom 9  
    Wymiana sterownika plus czyszczenie czujnika spalin pomoglo.
    Pozdrawiam