Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v50 nie można wykasowac błędu czujnika położenia wałka rozrządu

zm25 12 Gru 2014 22:04 1875 5
  • #1 12 Gru 2014 22:04
    zm25
    Poziom 7  

Witam

Mam problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu w moim Volvo. Po podłączeniu auta do komputera pokazał się błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Czujnik został wymieniony na nowy, jednak jest problem z jego wykasowaniem. Kilkukrotne próby wykasowania błędu nic nie dają, błąd za każdym razem pojawia się znowu. Prawdopodobnie przez ten czujnik auto ma problem z odpalaniem, czasem trzeba kręcić kilka razy zanim odpali. Na komputerze pojawił się też wewnętrzny błąd sterownik silnika.
    Moje pytanie dotyczy tego co można zrobić w takiej sytuacji i jak wykasować błąd czujnika ? Może wszystkiemu winny jest błąd sterownika silnika ?

0 5
  • #2 12 Gru 2014 22:24
    robokop
    Moderator Samochody

Czujnik wymieniony na oryginał?

0
  • #3 12 Gru 2014 22:24
    T5
    Moderator Samochody

zm25 napisał:
    Moje pytanie dotyczy tego co można zrobić w takiej sytuacji i jak wykasować błąd czujnika ?
    Najlepiej umówić wizytę w polecanym warsztacie. Serio. Sygnał sprawdzony? Wiązka sprawdzona? Cokolwiek sprawdzone oprócz próby kasowania błędów?

-1
  • #4 12 Gru 2014 22:27
    domex32
    Moderator na urlopie...

A może zaczniemy od początku.

Silnik, rocznik, itp?

Rozrząd zmieniany? Sprawdzany?

0
  • #5 12 Gru 2014 22:37
    zm25
    Poziom 7  

Mechanik sprawdzał wiązkę wzrokowo i nic tam nie znalazł. Wątpie żeby sprawdził cokolwiek innego, nic mi o tym nie mówił.

Volvo V50 1.6 D 2006 R 110 KM

Rozrząd wymieniony przy 241 tyś, auto teraz ma na liczniku 281 tyś i jest sprowadzone z Holandii.

1
  • #6 12 Gru 2014 22:42
    onepiotr
    Poziom 24  

Jeśli masz "błąd wewnętrzny sterownika" to lepiej niech łapki tam wkłada ktoś kto takie temaciki rozkminia. Ta usterka może oznaczać wiele: uszkodzony procesor, program, pamięci, obwód obróbki sygnału czujnika, zasilacz, ... itd
    Leczę takie przypadki w MB.
    Zdaj się na pomoc jakiegoś miejscowego fachowca. Za późno odpowiednio zareagujesz, to się wykosztujesz;) I będzie bolało.

0