Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bi Wiring jak podłączyć w Yamaha R-S700 grzeje się jak ustawić impedancję

Daniel120394 13 Gru 2014 01:43 1431 3
  • #1 13 Gru 2014 01:43
    Daniel120394
    Poziom 5  

Witam.

Zakupiłem 3 tyg temu Amplituner Stereo Yamaha R-S700 która napędza kolumny Heco Victa 701. Kolumny podpięte są w sposób Bi Wiring. Sposób ich podpięcia, którego nie jestem pewien znajduje się w formie narysowanego schematu na zdjęciu w załączniku wiadomości.
    Przełącznik impedancji głośników na amplitunerze jest ustawiony w pozycji:

"HIGH" czyli
    A+B to 12 Om min i A or B to 6 Om min. Zdjęcie na którym opisany jest ten przełącznik znajduje się w załączniku tej wiadomości...

Otóż zastanawia mnie czy wszystko jest podpięte i ustawione dobrze bo przy głośniejszym słuchaniu muzyki przy podkręconym basie amplituner potrafi się dość nagrzać w 10 minut i już jest bardzo ciepły. Przełącznik impedancji nie powinien być w pozycji LOW? Dodam jeszcze że nie katuje tego sprzętu, ostatnio zdarzyło mi się ze nikogo w domu nie było i spróbowałem na co stać ten sprzęt. Dodam też że nigdy nie miałem zastrzeżeń co do jakości dźwięku.
    CZY MOŻE BYĆ TAK PODPIĘTY TEN ZESTAW?

mój mail: Daniel120394(malpa)gmail.com

Bardzo proszę o fachowa pomoc, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

0 3
  • #4 15 Gru 2014 06:15
    SlawekKedra
    Poziom 40  

Nie za bardzo interesują mnie instrukcje pisane dla użytkowników. Patrzę na to z technicznego punktu widzenia. Impedancja kolumn które podłączasz do tego wzmacniacza wynosi według producenta 4-8 Ohm. Oznacza to że na wykresie impedancji, minimum impedancji to 4 Ohm. W połączeniu Bi Wiring i w trybie A+B wzmacniacz ''widzi'' taką kolumnę w ten sam sposób jak w połączeniu zwykłym A lub B, ponieważ impedancja kolumny ''widziana'' przez wzmacniacz jest taka sama zarówno w połączeniu Bi Wiring jaki zwykłym. Różnica jest jedynie taka że głośniki w kolumnie łączą się przy gniazdach w kolumnie w połączeniu zwykłym a we wzmacniaczu w połączeniu Bi Wiring. Dla wzmacniacza nie ma żadnej różnicy. Tak więc wzmacniacz należy ustawić na taką impedancję jaką ma minimalnie kolumna czyli w tym przypadku LOW ponieważ dla tej pozycji przełącznika wzmacniacz jest przystosowany do pracy z kolumnami o minimalnej impedancji 4 Ohm.

2